sobota, 20 kwietnia 2024 11:04

Flota zacumowała na pierwszym miejscu!

W sobotę, 16 listopada br. o godzinie 13. na boisku głównym Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" rozegrane zostało ostatnie piłkarskie spotkanie rundy jesiennej przed własną publicznością. Morski Klub Sportowy Flota podejmował drużynę Błękitni II Stargard.

Autor: ZTV Świnoujście

Pierwsza połowa meczu przebiegała spokojnie i stanowiła swoistą "rozgrzewkę" zawodników obu drużyn przed kolejnymi długimi minutami meczu. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się  jednak golem dla Floty o który postarał się w 23. minucie Maciej Kraśnicki. Tuż po przerwie, w 57. minucie spotkania wyrównującego gola z karnego wyegzekwował dla Błękitnych - Jakub Ostrowski. W tym momencie zakończyła się dominacja i możliwość rozwinięcia skrzydeł przez Błękitnych. Flota zdecydowanie przeszła do ataku, stworzyła nawet kilka widowiskowych, bardzo groźnych sytuacji.  Ale niestety ani Maciej Kraśnicki, ani Michał Stasiak ani też Szymon Rogowski nie trafiali do bramki Błękitnych. Do zmiany wyniku meczu w 71. minucie, okazję miał Krystian Mądrowski, lecz skutecznie interweniował bramkarz Floty - Alan WesołowskiOstatni kwadrans sobotniego meczu to już zdecydowana dominacja Floty udokumentowana trzema kolejnymi golami w 75, 80 i 82 minucie w wykonaniu Pawła Iskry. Najpierw z podania Dawida Adamskiego strzałem przy prawym słupku, następnie po zagraniu Macieja Kraśnickiego z rzutu rożnego i wreszcie w sytuacji sam na sam z podania Macieja  KraśnickiegoW 90. minucie bez doliczonego czasu, sędzia główny Marek Kurzawski kończy mecz MKS Flota - KS Błękitni II Stargard wynikiem 4-1 (1-0). Bezpośrednio po meczu o chwilę rozmowy poprosiliśmy Roberta Gajdę, grającego trenera (10) i od października br. prezesa KS Błękitni Stargard i Jerzego Rota trenera MKS Flota.  Po 16. kolejce rozgrywek jesień 2019 MKS Flota, z 39. zdobytymi punktami zajmuje I miejsce w tabeli.