Temat Tygodnia - środa, 27 listopada br.

  • 27.11.2019, 15:01 (aktualizacja 27.11.2019, 16:36)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia - środa, 27 listopada br. ZTV Świnoujście
Po wielu latach zmienił się rynek pracy, to teraz zazwyczaj pracodawca poszukuje pracownika, niejednokrotnie zaniżając lub odstępując od wygórowanych wymagań dotyczących wykształcenia, posiadanych umiejętności czy stażu pracy na wcześniej zajmowanych stanowiskach. Dla wielu pracodawców na początek wystarcza chęć do podjęcia pracy i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Z każdym rokiem spada też procentowe bezrobocie, co nie oznacza zmierzch Urzędów Pracy. Warto wiedzieć, że  pierwsze publiczne służby zatrudnienia zostały powołane w Polsce 1919; działały do wybuchu II wojny światowej 1939; po 1945 powołano biura pośrednictwa pracy, które zajmowały się głównie administracyjnym kształtowaniem zatrudnienia wobec niedoborów rąk do pracy; działały one do 1989 i zostały przekształcone w wojewódzkie i rejonowe biura pracy, te z kolei w utworzone w 1993, jako specjalne organy administracji rządowej. Urzędy Pracy, od 1999 są organami administracji samorządowej, podległymi marszałkom województw i starostom powiatów. Tyle historii, przechodzimy na nasze świnoujskie podwórko, gdzie blisko od roku dyrektor Justyna Tyszkiewicz kieruje Powiatowym Urzędem Pracy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 03.12.2019, 17:42
Urzędy pracy w takiej formie nie są już potrzebne. Konieczne są duże zmiany, nie likwidacja.
Tomek
Tomek 02.12.2019, 22:05
Bardzo trafna decyzja Przydenta Żmurkiewicza z wyborem Pani dyrektor Tyszkiewicz. Młoda wykształcona której jeszcze się chce pracować. Pani Justyno gratuluję.
eva
eva 27.11.2019, 21:33
przy tak niskim bezrobociu w mieście z tej grupki bezrobotnych raczej małe są szanse, że załapią się oni na stanowiska dyrektorów czy prezesów, gdy brakuje chętnych do łopaty.
emirex
emirex 27.11.2019, 21:05
Panie pracujące w Powiatowym Urzędzie Pracy powinny otrzymywać szkodliwe. W te dni kiedy sinonosi "bezrobotni" przychodzą tam po pieczątki by nie stracić ubezpieczenia, odór spożytych alkoholowych wynalazków długo unosi się tam w powietrzu, bardziej jak na izbie wytrzeźwień!
Marek
Marek 27.11.2019, 20:26
Zastanawiam sie, czy w obecnym czasie takie instytucje jak urzędy pracy są jeszcze komuś i do czego potrzebne? Teraz pracy nigdzie nie brakuje, wystarczy tylko chcieć. Leserzy i tak nie przyjdą do urzędu pracy, bo i po co skoro już tam nic nie rozdają.

Pozostałe