Rada Miasta - 6 uchwał w 11 godzin!

  • 29.11.2019, 12:59 (aktualizacja 29.11.2019, 13:09)
  • Leszek Wątkowski
Rada Miasta - 6 uchwał w 11 godzin! ZTV Świnoujście
W czwartek, 28 listopada br. od godziny 8. w sali narad Urzędu Miasta, 19 radnych rozpoczęło obrady XXII sesji Rady Miasta Świnoujście. Porządek obrad zawierał 29 punktów, w tym 21 to uchwały. Po wielogodzinnych dyskusjach nad przyjęciem proponowanych uchwał i mniej lub bardziej merytorycznych dyskusjach, po ponad 11 godzinach obrad i kilku przerwach, radnym udało się przyjąć aż... 6. uchwał.

W tym m.in.: uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości budynków i budowli powstałych lub rozbudowanych w wyniku inwestycji, uchwałę w sprawie podwyżki o 40 groszy opłaty uzdrowiskowej, przyjęta została także tzw. uchwała reklamowa.  Ostatnią z uchwał którą udało się w czwartek podjąć radnym, była uchwała w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta, obejmującego obszar Dzielnicy Nadmorskiej Świnoujścia. O godzinie 19. przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Jabłońska, zarządziła przerwę w obradach XXII sesji Rady Miasta, do wtorku, 3 grudnia br. od godziny 8. Radni będą mieli do przyjęcia jeszcze 14. uchwał. Obliczyliśmy, że w tym tempie, jakie było podczas  przyjmowania uchwał w czwartek, radnym potrzeba będzie jeszcze co najmniej 27,5 godziny, do przyjęcia wszystkich zaplanowanych uchwał.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe