Zobowiązanie w sprawie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego

  • 29.11.2019, 16:09 (aktualizacja 29.11.2019, 18:24)
  • Leszek Wątkowski
Zobowiązanie w sprawie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego ZTV Świnoujście
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy funkcjonuje w Świnoujściu od 2000 roku. Jego siedziba znajduje się przy ulicy Stefana Żeromskiego 21. ZP-O jest placówką stacjonarną i spełnia rolę pośrednią między opieką szpitalną a pobytem w domu pomocy społecznej.

Pobyt pacjentów  w zakładzie ma charakter okresowy. W razie potrzeby, konieczności lub ze względu na stan zdrowia czasokres może być wydłużony. Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy funkcjonuje w starym, ciasnym  i wysłużonym technicznie  budynku „Fregata”.  Warunki lokalowe placówki dalekie są od wymagań dla tego typu jednostek medycznych, niemniej jednak ta bardzo skromna i ciągle łatana w różny sposób placówka jest w stanie przyjąć łącznie do 34 pacjentów, choć potrzeby i oczekiwania są znacznie większe.  Od wielu lat i z różnym efektem, władze samorządowe Świnoujścia zapowiadały  budowę nowego, na wskroś nowoczesnego, przyjaznego pacjentom i personelowi, doskonale wyposażonego w niezbędny sprzęt i zaplecze Zakładu Opieki Długoterminowej. W piątek, 29 listopada br. na terenowej konferencji prasowej, przy ulicy Bydgoskiej, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz ogłosił wszem i wobec, że po wieloletnich zapowiedziach, Miasto przechodzi do realizacji - budowy ZP-O.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
legan
legan 03.12.2019, 20:36
Zabawa w kotka i myszkę trwa w najlepsze? Kto finansuje to zielone towarzystwo ds. mącenia w niezbędnych inwestycjach miasta???
dextin
dextin 01.12.2019, 12:17
czerwone towarzystwo i towarzyszka w radzie miejskiej zawsze muszą mieć odrębne zadanie. las nie mieszkańcy są najważniejsi, plaża zamiast rozwoju portu, zasyfiałe krzaczory zamiast promenady i tak by można było długo wymieniać. całe szczęście, że nie mają większości w radzie miejskiej bo inaczej miasto czekałaby inwestycyjna zapaść!
obserwator
obserwator 01.12.2019, 12:05
Nareszcie , gratulacje Panie Prezydencje . Nie rozumiem tylko czym kierowali się radni SLD nie popierając tej uchwały, Obserwując ich dotychczasowe działania to wyznają zasadę im gorzej tym lepiej. Jak głosowali radni SLD. Agatowska i Teterycz nie głosowali , Szpytko przeciw uchwale pozostali wstrzymali się od głosu.
Marian
Marian 30.11.2019, 16:01
Bardzo dobra i długo wyczekiwana informacja. Obecne miejsce na promenadzie jest nieciekawe i hałaśliwe natomiast budynek Z.O-P przy Żeromskiego od dawna wołał o ratunek. Mam nadzieję, że za dwa lata po wybudowaniu siedziby Z.O-P na Bydgoskiej nie okaże się, że z tych 80 miejsc dla pensjonariuszy, 20 miejsc przysługiwać będzie mieszkańcom a 60 miejsc przeznaczy się komercyjnie dla dziadków z Niemiec jako miejsce spokojnej i miłej starości?
pipi
pipi 30.11.2019, 15:13
Z tego co mówi Żmurek, to eseldowcy w radzie miejskiej ostro walczą o sprawy mieszkańców, oj ostro!

Pozostałe