Druga część XXII sesji Rady Miasta

  • 04.12.2019, 16:15 (aktualizacja 04.12.2019, 19:31)
  • Leszek Wątkowski
Druga część XXII sesji Rady Miasta ZTV Świnoujście
We wtorek, 3 grudnia br. od godziny 8. przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska wznowiła obrady Rady Miasta Świnoujście. Przed radnymi było podjęcie 14 uchwał. Najwięcej czasu, bo aż 6 godzin radni przeznaczyli na dyskusję i przyjęciu dwóch uchwałach; uchwały w sprawie ustalenia stref Płatnego Parkowania oraz ustalenia wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych Gminy Miasto Świnoujście i uchwale w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.

Za przyjęciem pierwszej uchwały głosowało 14 radnych, przeciwnych było 6 radnych SLD, wstrzymał się jeden. Natomiast uchwała „śmieciowa” przeszła również 14 głosami, przy 4 głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym. Radnym udało się jeszcze na drugiej części obrad  przegłosować uchwałę w sprawie wprowadzenia i realizacji programu „Karta Wyspiarza” i „Karta Wyspiarza Seniora” za tą uchwałą zgodnie głosowało 21 radnych. Uchwała ta była ostatnią we wtorkowym, serialowym wydaniu, II części XXII sesji Rady Miasta, którą zakończono około godziny 15.40. Radnym do przyjęcia pozostało już tylko 11 uchwał, dlatego też na trzecią część sesji, radnych zaprosiła przewodnicząca Rady Elżbieta Jabłońska na piątek, 6 grudnia br. na godzinę 8.00.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe