Co na to zastępca prezydenta miasta?

  • 06.12.2019, 17:39 (aktualizacja 06.12.2019, 19:24)
  • Leszek Wątkowski
Co na to zastępca prezydenta miasta? ZTV Świnoujście
Po emisji w dniu 4 grudnia br. materiału filmowego w Telewizji Zachodniopomorskiej, pt. „Pożegnania z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu”, odbyła się za stronie internetowej dyskusja mieszkańców, wyrażona w wielu komentarzach i uwagach, w których bohaterami była zwolniona z pracy w MDK instruktor Aneta Kruk i Andrzej Pawełczyk dyrektor MDK.

W piątek, 6 grudnia br. poprosiliśmy o odniesienie się do przedstawionej w materiale filmowym sprawy, również Pawła Sujkę zastępcę prezydenta miasta, którem z nadzoru służbowego podlega m.in. instytucja pod nazwą Miejski Dom Kultury w Świnoujściu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 24.12.2019, 00:20
Po wysłuchaniu wypowiedzi wyraźnie zakłopotanego Pana Wiceprezydenta skłaniam się do pomysłu zawartego w poprzednim komentarzu.
. Andre proponuje debatę publiczną na temat kultury w naszym mieście.Dowiedzielibyśmy się wszyscy jakie oczekiwania mają obywatele. Czy dostrzegają potrzebę urozmaiconej oferty dla miasta odwiedzanego przez tłumy turystów i bliskich sąsiadów a więc podlegającego nieustannej ocenie. Czy doceniamy fakt zaistnienia Świnoujścia na kulturalnej mapie Polski? To jest powód do dumy. Mamy dwie galerie sztuki nowoczesnej, moglibyśmy mieć i teatr a w nim repertuar zarówno ambitny jak i lżejszy. Kto był 18. grudnia na próbie otwartej - wie o czym mówię. Sport i kultura masowa już nie wszystkim wystarczają.
W Nowym 2020 Roku życzę Panu Wiceprezydentowi jak najmniej podobnych spraw do rozstrzygania oraz kontynuacji dobrych praktyk w sprawach kultury z pożytkiem dla miasta.
Andre
Andre 11.12.2019, 18:25
Może warto spokojnie porozmawiać gdzyż kultura to bardzo szrokie pojęcie a może TV zachodniopomorska zainicjuje debatę na temat kultury w Świnoujściu.Może w spokoju warto pogadać ze wszystkimi stronami które kulturę w Świnoujściu tworzą.
mieszkaniec
mieszkaniec 11.12.2019, 16:55
bardzo szkoda Anety, robiła świetną robotę, takie działania są potrzebne, zachęcała młodzież do udzielania się, do aktywności, do odkrywania w sobie twórczych pokładów. Bardzo ciekawe przedstawienia we współpracy z nauczycielami. Wielki żal i niedowierzanie. Na pewno można połączyć "sztukę wyższą" z taki działaniami!!!! Kwestia odpowiedniego zarządzania. Oferta MDK powinna być różnorodna, bo miasto jest dość duże i ma różnorodne społeczeństwo, które również lubi disco polo panie dyrektorze nie tylko operę. Do przemyślenia.
Zdziwiony.
Zdziwiony. 09.12.2019, 13:07
Ktoś tutaj mataczy, nie wierzę aby wice nie wiedział co się dzieje w MDK.
Kulturalna
Kulturalna 07.12.2019, 19:54
Bezwzględnie taka sytuacja niee powinna się wydarzyć. Dyrektor artysta plastyk nie jest ani wyrocznią, ani alfą i omegą we wszystkich sprawach artystycznych. To co jemu się podoba nie musi się podobać innym. Pozziom odbioru sztuki jest indywidualny. W takiej działalności jaką prowadzi nasz MDK ten poziom powinien być dopasowany do oczekiwań mieszkańców, a nie wąskiego grona odbiorców.
ja
ja 07.12.2019, 17:42
Dyrektor tylko siedzi i wymyśla jak tu nazwać imprezy wyspiarskie.
Irena
Irena 07.12.2019, 12:30
Szkoda ,ze tak sie dzieje...licze na kompromis,bo kazdy jest potrzebny i wnosi cos ciekawego i konstruktywnego w dzialalnosc artystyczna....roznorodnosc powinna byc atutem a nie eliminacja...Sztuka jest potrzebna dla waskiego grona i dla szerszej spolecznosci,wierze,ze da to sie pogodzic..
Miejska
Miejska 06.12.2019, 22:45
Pawel zrób porzadek, bo to nie powinno byc tak że Miasto traci takie osoby z aktywnosci!!! AP sie szarogesi jak nic...
Aga
Aga 06.12.2019, 21:10
Panie wiceprezydencie Sujka, wychodzi na to, że wolnoć Tomku (Andrzeju) w swoim domku...(kultury)

Pozostałe