Rozmowy na czasie

  • 09.12.2019, 16:32 (aktualizacja 09.12.2019, 17:32)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Po serialowych obradach radnych XXII sesji Rady Miasta Świnoujście, który rozpoczął się 28 listopada a zakończył w piątek, 6 grudnia br. Rada przyjęła w sumie 22 uchwały.

Jak stwierdzili radni, część z procedowanych uchwał miało „poważne obciążenie gatunkowe” i wymagało dłuższej nad nim pracy. Jedną z takich uchwał która zajęła w dyskusji sporo czasu, była uchwała w sprawie wprowadzenia od maja 2020 roku całorocznych Stref Płatnego Parkowania w Dzielnicy Nadmorskiej i w centrum miasta. Mimo przyjęcia tej uchwały przez Radę Miasta, ciągle trwa na ten temat ożywiona dyskusji, teraz wśród mieszkańców. Do tematu SPP powracamy w programie Rozmowy na czasie, do którego zaproszenie przyjęli radni; Dorota Mikulska z Klubu Radnych Grupa Morska, Andrzej Mrozek z Prawa i Sprawiedliwości i radny Jarosław Włodarczyk z SLD. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
autopesymista
autopesymista 10.12.2019, 09:11
Kiedyś posiadanie auta było luksusem i oznaczało miarę zamożności i pozycji właściciela, teraz do pracy na promenadzie autem dojeżdża pokojówka i pomoc kuchenna. Przez te auta coraz mniej miejsca jest dla ludzi i zwierząt, gdzie się nie obejrzeć to dookoła morze jeżdżących rzęchów, niedługo ich ilość przekroczy liczbę mieszkańców. Może należałoby zastanowić się jak tę auto falę ograniczyć na lewobrzeżu.
Grzechu
Grzechu 10.12.2019, 01:04
Włodar BRAVO konkret
kanwa
kanwa 10.12.2019, 00:52
panie Mrozek, trochę wiedzy proponowałabym nabyć, to nie prezydium ustala porządek obrad
Zefir
Zefir 09.12.2019, 21:48
Na poprawki w sprawie SPP radni dali sobie czas do maja 20. Podobne poprawki miały zostać wprowadzone, gdy zmieniano numerację autobusów, przebieg linii autobusowych i przystanków. Minęło ponad 6 lat i w sprawie autobusów NIC NIE ZMIENIONO I NIC NIE POPRAWIONO! Za to mydli się oczy mieszkańcom testowaniem nowych autobusów, których i tak KA nie kupi, bo mamy solarisy!
mieszkaniec
mieszkaniec 09.12.2019, 21:04
Szczyt cynizmu reprezentuje p. Mikulska. Teraz jak mleko się wylało i mieszkańcy są wściekli na radnych co poparli spp, to ona teraz nagle wszystko rozumie?? i wnioski będzie jakieś składała?? szkoda że tak mądra na sesji nie była żenada.
mycos
mycos 09.12.2019, 20:56
Jest więcej argumentów przeciw jak za wprowadzeniem strefy dla mieszkańców, chyba że Żmurkowi chodzi o ciągłe dojenie mieszkańców
Zmotoryzowany
Zmotoryzowany 09.12.2019, 18:45
Słuchając tych radnych wydaje się, że oni wszyscy na rowerach i hulajnogach po mieście jeżdżą. Wprowadzenie strefy, bez wcześniejszego zorganizowania parkingów i miejsc postojowych w centrum, będzie wielkim bałaganem i płaceniem przez mieszkańców nienależnego haraczu /abonament/ za miejsce postojowe, które będzie zajęte przez inne pojazdy. Jestem przeciw wprowadzeniu strefy w centrum, co innego promenada i okolice granicy przy W.Polskiego.

Pozostałe