Rozmowy na czasie

  • 16.12.2019, 14:50 (aktualizacja 16.12.2019, 16:09)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Na kilkanaście dni przed nadzwyczajną sesją Rady Miasta Świnoujście, prezydent Świnoujścia wyraził swoją dezaprobatę co do wycinki ok. 4 ha lasu w pobliżu portu w celu wybudowania zakładu głównego i zamontowania urządzeń towarzyszących wydobyciu ropy naftowej i gazu ziemnego przez licencjonowaną Kanadyjską firmę C.E.P Ltd z siedzibą w Warszawie.

Prezydenta miasta (15 głosami za i 3 wstrzymującymi) wsparli radni, którzy 4 listopada br. na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w formie stosownej uchwały wyrazili stanowczy protest w sprawie lokalizacji gazowej inwestycji. Drugie podejście do tematu odbyło się 10 grudnia br. na kolejnej sesji Rady, z którą spotkał się Zarząd spółki C.E.P. Goście – inwestorzy przez ponad dwie godziny powiedzieli wszystko, co na daną chwilę w sprawie gazowej inwestycji w Świnoujściu udało im się zaplanować i potwierdzić. Głównym argumentem lokalizacji, budowy i eksploatacji inwestycji były m.in. przyszłe wpływy do budżetu miasta obliczone dziś przez Zarząd C.E.P na ponad 110 milionów złotych rocznie! O przyszłej petrozłotówkowej inwestycji w Świnoujściu w programie Rozmowy na czasie rozmawialiśmy z radnymi; Sławomirem Nowickim (Grupa Morska Cała Naprzód), Markiem Niewiarowskim (Wybieram Świnoujście) i radny Andrzejem Mrozkiem (Prawo i Sprawiedliwość).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 18.12.2019, 21:06
Miło,że Radny Mrozek pamiętał w życzeniach o chorej koleżance,szefowej lokalnego PiS,piękny gest!
Izabella
Izabella 29.12.2019, 18:19
Pani Agnieszko, proszę już o sobie nie pisać bo wstyd.
Filip
Filip 16.12.2019, 21:42
Byt kształtuje świadomość - radnych też. Dlatego prezydent zapewne już odpuścił i radni też nie będą uchwalać kolejnych uchwał ostrego sprzeciwu przeciw firmie CEP, skoro obiecują, że będą płacić za wydobyty gaz i może jeszcze mieszkańcom za połowę ceny go podłączą.
eco
eco 16.12.2019, 20:55
Co tam kilka sosenek do wycięcia, przecież miasto przez 25 lat będzie miało ponad 100 baniek!

Pozostałe