Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego

  • 10.01.2020, 13:28 (aktualizacja 10.01.2020, 15:09)
  • Leszek Wątkowski
Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego ZTV Świnoujście
W środę, 8 stycznia br. w sali narad Urzędu Miasta w Świnoujściu odbyło się wielogodzinne spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, przedstawicieli służb mundurowych i specjalistów w sprawie podjęcia decyzji o wydobyciu i neutralizacji znalezionej w ubiegłym roku w Kanale Piastowskim niewybuchu bomby lotniczej z czasów II wojny światowej „Tallboy” o wadze 5340 kg.

W posiedzeniu sztabu kryzysowego uczestniczył także Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia, któremu zależy na jak najszybszym i bezpiecznym usunięciu zlokalizowanej bomby poza miasto.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
saper
saper 10.01.2020, 19:44
Panie Prezydencie, skoro fachowcy od rozminowania potrzebują ażtyle czasu, by podjąć jakąś decyzję w sprawie neutralizacji odnalezionej bomby w kanale Piastowskim, to może po prostu nie ruszać tego niewybuchu i pozostawić tam gdzie jest. Skoro bomba przeleżała ponad 70 lat, to niech tam leży nadal. Jeszcze się nie zdarzyło, by z racji wieku niewybuch sam zdetonował.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.01.2020, 17:46
Tę bombkę to będą musieli saperzy wyłowić z kanału chyba jeszcze przed budową tunelu?

Pozostałe