Przerwana sesja w Nowogardzie

  • 29.01.2020, 18:38 (aktualizacja 29.01.2020, 18:49)
  • www.nowogard.pl
Przerwana sesja w Nowogardzie www.nowogard.pl
Z zaskakującym zakończeniem sesji zwołanej na wniosek burmistrza mieliśmy do czynienia 29 stycznia br. na sali obrad nowogardzkiego ratusza. Obrady zostały przez wiceprzewodniczącą rady J. Pawlak przerwane, pomimo tego, iż prawnik wskazał prowadzącej sesję, że łamie przepisy prawa, a dokładniej statut gminy.

W sesji zwołanej na wniosek burmistrza nie wzięli udziału radni PiS. Z tego też powodu, pod nieobecność przewodniczącego RM Marcina Nieradki (PiS), obrady prowadziła wiceprzewodnicząca RM Jowita Pawlak (klub Nowa). W czasie sesji radni zajmowali się zmianami w budżecie gminy: po podjęciu dwóch kolejnych uchwał, rozpoczęto procedowanie trzeciej znajdującej się w porządku obrad. Skarbnik w imieniu burmistrza wówczas zgłosił autopoprawki do swojego projektu uchwały. Zmiany dotyczyły przeniesienia pieniędzy na przebudowę Placu Wolności. Po zreferowaniu uchwały przez skarbnika radny Jacek Rafiński, złożył wniosek formalny o przejście do głosowania bez dyskusji. Wniosek formalny został poddany pod głosowanie i większością głosów został przyjęty. Niestety jednak prowadząca obrady Jowita Pawlak, zamiast przejść do głosowania nad uchwałą ogłosiła najpierw 15 minutową przerwę, a po niej oświadczyła, że ogłasza przerwę w sesji do następnej środy (5 lutego), do godz. 8.00.

Po przerwanej sesji zwołana została przez z-ce burmistrza Krzysztofa Kolibskiego konferencja prasowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

www.nowogard.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mańkowski
Mańkowski 31.01.2020, 08:25
Wszystkie fakty w Radzie Miejskiej Nowogardu świadczą o głębokim podziale i braku wspierania w działalności burmistrza w strategicznych decyzjach w tym uchwały śmieciowej. Radni są na dobrej drodze do samounicestwienia swojej kadencji w ratuszu przez decyzję nadzorczą wojewody i RIO w Szczecinie.

Pozostałe