Święto numeru ratującego życie...

  • 11.02.2020, 23:55
  • Piotr Wawrzyszko
Święto numeru ratującego życie... ZTV Stargard
11 lutego swoje święto obchodzi numer alarmowy 112. W naszej części województwa Centrum Powiadamiania Ratunkowego mieści się w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, gdzie pracują operatorzy numeru alarmowego.

Wybranie numeru 112 z jakiegokolwiek telefonu spowoduje połączenie z CPR.  Operator 112 może, w miarę potrzeby, przyjąć zdarzenie i przekazać je za pomocą systemu teleinformatycznego do innych służb - Policji, Straży Pożarnej czy Pogotowia Ratunkowego.

 

Numer alarmowy działa również jako aplikacja mobilna 112.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Alarm112 możliwe jest  poprzez wybór odpowiednich piktogramów określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. 

Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia służb ratunkowych. 

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej Alarm112 należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. 

Aplikacja mobilna Alarm112 dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.  ( źródło: www.gov.pl )

 

Niestety w  wielu przypadkach, użytkownicy mylą numer 112 z infolinią lub usługami typu consierge. Mamy nadzieję, że sytuacja ta z roku na rok, dzięki kampaniom informacyjnym będzie się zmieniać razem z świadomością obywateli.

 

Numer 112 ratuje życie – używajmy go rozsądnie!

Piotr Wawrzyszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe