Temat Tygodnia – środa, 19 lutego br.

  • 19.02.2020, 10:52 (aktualizacja 19.02.2020, 11:48)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia – środa, 19 lutego br. ZTV Świnoujście
Wystarczy tylko 20 minutowa przejażdżka ulicami Świnoujścia by stwierdzić kilkanaście nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i natknąć się na rowerzystów, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Czy nie widzą tego strażnicy miejscy i policjanci?

Czy naprawdę jesteśmy drogowymi analfabetami nie znamy znaków drogowych, czy może wynika to z wygodnictwa użytkowników, czy też braku służb egzekwujących  podstawowe zasady w ruchu drogowym. I jeszcze jeden przykład.  Ulica Juliusza Słowackiego na odcinku od ulicy Energetyków do ulicy Jana Matejki - od jej przebudowy stoi tam znak B-1 Zakaz Ruchu z wyłączeniami  jego stosowania. Ta ulica stała się miejscem robienia dobrej kasy dla straży miejskiej i policji.  Między innymi na te pytania i uwagi odpowiadał w programie Temat Tygodnia Mirosław Karliński komendant straży miejskiej w Świnoujściu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gawron
Gawron 19.02.2020, 18:56
Sześcioosobowy to jest zastęp harcerski a nie poważna służba jaką jest Straż Miejska
kierowca
kierowca 19.02.2020, 16:54
Przecież straż miejska i policja od dawna traktują rowerowych, w Świnoujściu jak święte krowy. Rowerowi jeżdżą gdzie chcą, przejeżdżają przed samochodami, przez przejścia dla pieszych i do tego nie znają podstawowych znaków drogowych. Od czasu, do czasu potrząsa tym rowerowym towarzystwem patrol prewencji gdy przyjeżdża z KWP ze Szczecina. Z naszymi miejskimi policjantami i strażnikami nic złego rowerowym nie grozi!
...
... 19.02.2020, 16:32
Żeby Straż Miejska była skuteczna w działaniach to powinna być zwiększona liczebnie. Co i ile może zrobić
6-osobowa grupka strażników w 40 tysięcznym miasteczku?

Pozostałe