Temat Tygodnia – środa, 26 lutego br.

  • 26.02.2020, 14:06 (aktualizacja 26.02.2020, 16:21)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia – środa, 26 lutego br. ZTV Świnoujście
Gościem programu Temat Tygodnia był inspektor Marcin Prokop z Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie.

Gość programu powiedział m.in. o zadaniach i działaniach inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, którzy dbają i niekiedy wymuszają, poprzez nadane im uprawnienia do egzekwowania przepisów zawartych w kodeksie Pracy. Powiedział również, gdzie poszkodowani pracownicy mogą szukać pomocy w wyegzekwowaniu należnych im zobowiązań od nieuczciwych pracodawców. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Helena
Helena 27.02.2020, 08:13
Od wielu lat prowadzę działalność usługową i kontrole które w tym czasie zaliczyłam w niczym nie przeszkadzały w mojej działalności. Powiem więcej kontroler z PIP a było to kilka lat wstecz, zwrócił uwagę na zapisy w mojej umowie dotyczące zatrudnionych pracowników, sugestię wprowadziłam do zapisu umowy i bardzo się mi ona przydała w sporze z nieuczciwym pracownikiem. Także moim skromnym zdaniem, kontroli powinni się obawiać tylko nieuczciwi pracodawcy.
Iza
Iza 26.02.2020, 21:35
Od stycznia zakończyłam działalność i mam święty spokój od tych wszystkich kontroli, podejrzeń i stosów wypełnianych papierzysk.
mala
mala 26.02.2020, 19:44
do kontrolujacych - dajcie zyc i normalnie pracowac, nie wszyscy to kombinatorzy
Bogdan
Bogdan 26.02.2020, 19:38
Przypomnę, że w zależności od rodzaju wykonywanej działalności, przedsiębiorcę mogą skontrolować różne organy kontrolne: poczynając od Policji, Straży Miejskiej, poprzez Straż Pożarną, Inspekcję Ochrony Środowiska, Urząd Ochrony Danych Osobowych, Straż Graniczną, Sanepid, Organ udzielający koncesji na działalność, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PEFRON), Inspekcję Handlową, Inspektorat Weterynarii, Urząd Celno-Skarbowy, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i na Państwowej Inspekcji Pracy kończąc. Doskonale wiemy, że kontrole niektórych organów potrafią trwać nawet kilka dni. Trzeba mieć naprawdę stoicki spokój, by to wszystko przetrzymać i nie zwariować ze szczęścia, że jest się biznesmenem.
Dociekliwy
Dociekliwy 26.02.2020, 22:18
Miał Pan kontrolę z Państwowej Inspekcji Pracy i przeszedł do Pana "ważny urzędnik"? Czy tylko powtarza Pan jakieś utarte stereotypy, które niekoniecznie mają coś wspólnego z rzeczywistością?
Stefan
Stefan 26.02.2020, 23:39
Twierdzi pan, że rzeczywistość jest zupełnie inna? Zna pan "przyjazne" kontrole i przyjaznych urzędników? Przecież kontrola wysyłana do firmy jest po to, by coś w niej znaleźć. Może na szczęście "ważnego urzędnika" z PIP nie było, ale byli inni, równie ważni, szukający dziury w całym.
Dociekliwy
Dociekliwy 27.02.2020, 11:31
Komentarz Pani Heleny świadczy, że jednak są przyjaźni urzędnicy. Natomiast Pana wypowiedź nie powinna się znajdować pod przedmiotowym materiałem, który jest na temat Państwowej Inspekcji Pracy, a jak Pan sam napisał nie miał Pan kontaktu z inspektorem pracy. Generalizowanie na podstawie jednostkowych doświadczeń z reguły bywa nieprawdziwe
Stefan
Stefan 26.02.2020, 18:58
Z jednej strony ekipa rządząca zachęca do otwierania własnego biznesu i prowadzenia działalności, z drugiej strony z każdej strony taki pracodawca gnębiony jest przez armię ważnych urzędników, którzy widzą w nim nie przedsiębiorcę tylko kombinatora, złodzieja i krętacza. Jak tu pracować? Jak rozwijać firmę i dawać pracę innym, skoro każdy dzień na rynku jest wielką niewiadomą i zależy tak naprawdę od ważnego urzędnika!

Pozostałe