Świnoujście. Ustrzec się przed koronawirusem…

  • 20.03.2020, 15:20 (aktualizacja 20.03.2020, 17:36)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujście. Ustrzec się przed koronawirusem… ZTV Świnoujście
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, 20 marca br. wyruszyliśmy z naszą kamerą na teren miasta. Po świnoujskich ulicach poruszają się głównie kierowcy i mieszkańcy którzy z konieczności muszą załatwić najpotrzebniejsze sprawy, dokonać zakupów, odebrać i wysłać pisma na poczcie, czy załatwić sprawę urzędową.

W centrum miasta można stwierdzić, że na wyspie Uznam są jeszcze jacyś mieszkańcy, to odwiedzając część promenadową, ma się smutne wrażenie, że życie tam od ponad tygodnia zamarło. Pozamykane popularne kafejki, bary i restauracje, pusty deptak w kierunku najpiękniejszej plaży . Na głucho i nie wiadomo do kiedy zamknięty został tzw. „Niemiecki rynek” wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, po którym hula teraz tylko nadmorski wiatr…W tym smutnym obrazie miasta zanotowaliśmy odpowiedzialną obywatelską postawę, otóż mieszkańcy którzy odwiedzić zmuszeni zostali urzędy pocztowe, samoistnie utrzymywali przepisowe odległości w kolejkach do urzędów, dbając o bezpieczeństwo swoje i pozostałych interesantów. I ciągle zewsząd słychać było jedno najważniejsze pytanie - Jak to długo jeszcze będzie trwało?  Na które nikt dzisiaj nie potrafi udzielić odpowiedzi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eva
Eva 20.03.2020, 20:07
Straszne i tragiczne zarazem jest to wszystko, bo dzieje się na prawdę każdego dnia.

Pozostałe