Razem pokonamy ten kryzys!

  • 20.03.2020, 17:18 (aktualizacja 20.03.2020, 17:46)
  • ŚOT - Piotr Piwowarczyk
Razem pokonamy ten kryzys! ZTV Świnoujście
W dniu 19 marca przedstawiciele Świnoujskiej Organizacji Turystycznej razem z oddziałem Północnej Izby Gospodarczej wzięli udział w spotkaniu z gestorami świnoujskiej branży hotelarskiej.

Celem spotkania była analiza sytuacji w jakiej znalazła się branża turystyczna w związku z pandemią koronawirusa i próba opracowania planu, który ma wspomóc ten sektor gospodarki w czasie trwania kryzysu.

Przygotowano postulaty, które branża zamierza złożyć na ręce Prezydenta Miasta Świnoujście oraz Ministra Rządu RP odpowiedzialnego za gospodarkę turystyczną.
Samorząd branży spotka się w tej sprawie ponownie w przyszłym tygodniu- tym razem wirtualnie, za pomocą dostępnych narzędzi internetowych.
To kolejna inicjatywa świnoujskich środowisk turystycznych, które od początku pandemii starają się wdrożyć działania, które mają między innymi na celu ochronę jak największej ilości miejsce pracy w tym sektorze.
 

ŚOT - Piotr Piwowarczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
El
El 20.03.2020, 20:32
Razem to nic nie będziemy pokonywać, tylko tradycyjnie przez wiele lat zaciągać pasa będziemy!!!
pracuś
pracuś 20.03.2020, 20:31
Tu nie ma co filozofować. Co może Prezydent miasta, w jaki sposób może odczuwalnie pomóc branży hotelarsko-apartamentowej, barowo-kawiarnianej i małym firmom np. fryzjerom czy stylistom? Chyba niewiele i mało odczuwalnie przez wymienionych. Tu potrzebne jest kompleksowe działanie RZĄDU a nie samorządu! Prezydent Duda wraz z Morawieckim dużo mówią o tzw. Tarczy Antykryzysowej, kto czytał jej zapisy, to wie, że niewiele rozwiązuje ona dolę m.in. branży turystycznej. Płatności w ratach na ZUS, czy pomoc w dopłacie do wypłaty, to bardzo niewiele do tego jaką pomoc dla swoich pracowników i przedsiębiorców przygotował rząd węgierski - zawiesza składki na tamtejszy ZUS, do końca czerwca pracodawcy zwolnieni zostają od płacenia składki emerytalnej a zdrowotna ma być zmniejszona do minimum i zawieszenie spłaty rat zaciągniętych pożyczek do końca roku! To się nazywa pomoc a nie półśrodki!

Pozostałe