Niezwykła Golgota on-line

  • 25.03.2020, 15:29
  • Źródło: UM w Stargardzie
Niezwykła Golgota on-line MDK / FB
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę. Nie wychodząc z domu można wirtualnie zobaczyć „Szeptającą Golgotę”. Jej elementy powstały w Pracowni Ceramiki i Rzeźby MDK. Nad instalacją czuwała Teresa Babińska – artystka ze Szczecina, pracująca na co dzień z młodymi stargardzkimi artystami.

Najnowszą instalację można zobaczyć tutaj. Klimatyczne rzeźby tworzą wyjątkową atmosferę skupienia i refleksji. Obserwatorzy mogą też dostrzec elementy nietypowe dla przedstawienia ukrzyżowania – Golgotę otaczają kolorowe zwierzęta i kwiaty. Jak podkreśla artystka, warto zastanowić się nad symbolicznym znaczeniem tej sceny.

- Metafora, która - jak każde ujęcie symboliczne - uwalniając naszą wyobraźnię od powinności wobec konwencji, próbuje zobaczyć dane wyobrażenie z nieco innej perspektywy. Golgota to dar pogodzenia nieba z ziemią. Wiszący na krzyżu Chrystus jest pogodny. To obraz „uśmiechniętej męki” – jak to ujął w słowach jednej ze swoich kolęd Zbigniew Preisner – mówi Teresa Babińska.

Źródło: UM w Stargardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe