Sytuacja w powiecie stargardzkim.

  • 01.04.2020, 22:22
  • Źródło: powiatstargardzki.pl
Sytuacja w powiecie stargardzkim. powiatstargardzki.pl
Zgodnie z danymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie, według stanu na 31. marca 2020 r. nie zmieniła się liczba mieszkańców powiatu stargardzkiego, u których potwierdzono zakażenie SARS- CoV 2. To nadal 8 osób. Przybywa natomiast osób poddanych domowej kwarantannie- od poniedziałku to już 148 mieszkańców. Łącznie kwarantanną objęto 550 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 28 mieszkańców.

Od rana  w środę 1 kwietnia, liczba zakażonych koronawirusem na Pomorzu Zachodnim  wzrosła ogółem do 73 osób. Główna Inspekcja Sanitarna i Ministerstwo Zdrowia przypominają o wprowadzonych przez rząd nowych obostrzeniach, które obowiązują od północy. Dotyczą one przede wszystkim zmniejszenia liczby klientów w sklepach, zakazu wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez nadzoru dorosłych,  a także zamknięcia do odwołania parków, plaż i bulwarów, Rozszerzono także liczbę osób podlegających obowiązkowej kwarantannie domowej. W mocy pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się dla wszystkich, oprócz niezbędnego wyjścia do pracy lub apteki czy sklepu. Należy pamiętać przy tym o obowiązku utrzymywania dystansu 2 metrów od mijanej osoby.


Od czwartku mają również obowiązywać dodatkowe procedury bezpieczeństwa w firmach i zakładach pracy. Zgodnie z rozporządzeniem, co najmniej o 1,5 m mają być  oddalone od siebie stanowiska pracy. Zatrudnieni mają mieć również dostęp do rękawiczek i płynów dezynfekujących.

Źródło: powiatstargardzki.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe