Nowogard. Akcja maseczka

  • 15.04.2020, 16:07 (aktualizacja 15.04.2020, 16:57)
  • Leszek Wątkowski
Nowogard. Akcja maseczka www.superportal24.pl , Piotr Wawrzyszko
Od czwartku, 16 kwietnia br. rząd RP wprowadza kolejne obostrzenia dla ludności. Każda osoba dorosła i dzieci powyżej drugiego roku życia w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakrywać powinna usta i nos.

W środę, 1 kwietnia br. burmistrz Nowogardu podjął decyzję o zakupie materiału, z którego  szyte są maseczki ochronne do wielokrotnego użytku z przeznaczeniem dla mieszkańców. Ta specjalistyczna maseczkowa produkcja powstała w ramach działalności społecznej 12 prywatnych osób oraz Forum Organizacji Pozarządowych, posiadających maszyny do szycia i umiejętności krawieckie. Koordynacją akcji „Nowogard szyje maseczki” zajął się Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowogardzie. Piętnaście dni później, w kolejną środę, 15 kwietnia br. po godzinie 11. na nowogardzkim Placu Wolności burmistrz wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej rozdali mieszkańcom 1200 uszytych maseczek ochronnych. Akcja maseczkowa będzie kontynuowana.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe