Pościg ulicami Stargardu za 23 -letnim kierowcą volkswagena.

  • 13.05.2020, 13:12
  • Źródło: KPP w Stargardzie / podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
Pościg ulicami Stargardu za 23 -letnim kierowcą volkswagena. KPP w Stargardzie
Policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali po pościgu 23- letniego stargardzianina, który popełnił wykroczenie jadąc pod prąd. Kierujący uciekał ulicami Stargardu przed policyjnymi radiowozami nie reagując na podawane polecenia funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany. Wstępne badanie wykazało, że kierował autem będąc pod działaniem marihuany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 23 stargardzcy policjanci na jednej z ulic naszego miasta zauważyli pojazd, którego kierujący nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i jechał pod prąd. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli volkswagena. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu polecenia do zatrzymania.

Mężczyzna zatrzymał się i zaczął wycofywać. Gdy funkcjonariusze chcieli do niego podejść ruszył z impetem w ich stronę, zmuszając jednego z mundurowych do odskoczenia na chodnik , aby nie zostać potrąconym. Następnie kierujący volkswagenem zaczął  uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg informując o całym zdarzeniu dyżurnego stargardzkiej policji, a także pozostałe patrole, które włączyły się do pościgu.

23- latek wielokrotnie podczas ucieczki zajeżdżał drogę radiowozom, nie stosował się do wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu i z dużą prędkością jechał w kierunku ul. Most Kamienny, gdzie ominął jedną z blokad.

Do zatrzymania doszło w rejonie ul. Żwirki i Wigury w Stargardzie. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Wstępne badanie wykazało, że prowadził pojazd będąc pod działaniem marihuany. Ponadto podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim ponad 1 gram marihuany.

Kierowca volkswagena został zatrzymany w policyjnym areszcie. Stracił już prawo jazdy.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Stargardzie / podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe