Świnoujście. Kolejny apel graniczny do premiera rządu

  • 25.05.2020, 13:54 (aktualizacja 25.05.2020, 16:39)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujście. Kolejny apel graniczny do premiera rządu ZTV Świnoujście
W poniedziałek, 25 maja br. w południe, grupa radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Świnoujście, była organizatorem konferencji prasowej, która odbyła się na ciągle jeszcze zamkniętym przejściu granicznym Świnoujście-Ahlbeck.

W konferencji wziął udział  Arkadiusz Marchewka poseł PO na sejm RP VIII kadencji. Poseł i radni apelowali do premiera rządu Mateusza Morawieckiego o odblokowanie granic gdyż każdego dnia, zamknięta granica generuje milionowe straty dla gospodarki, turystyki i handlu na terenie Świnoujścia. Poseł Marchewka mówił także o przygotowanym przez Koalicję Obywatelską projekcie ustawy dotyczącą „bonu turystycznego”, którym posłowie mają wnieść pod obrady na najbliższym, czwartkowym  posiedzeniu Sejmu RP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mały
mały 25.05.2020, 20:16
Jedni krzyczą otworzyć granice. Inni żądają wręcz by zostały zamknięte jak najdłużej w związku z koronawirusem. I kto tu ma rację?
stefan
stefan 25.05.2020, 21:21
granica powinna być otwarta w dni parzyste dla mieszkańców, w dni nieparzyste dla niemiaszków a w święta zamknięta
POlaczek
POlaczek 25.05.2020, 19:47
Panie pośle Marchewka, premier Mateusz nie wie gdzie leży Świnoujście i to, że są tu nawet dwa przejścia z Niemcami, zatem apelu o otwarciu granic pewnie też nie wysłucha, no chyba, że jakiś usłużny czytelnik - sygnalista z wyspy mu podpowie.

Pozostałe