Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym.

  • 28.05.2020, 12:32 (aktualizacja 28.05.2020, 12:36)
  • BIK UM Świnoujście
Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym. BIK UM Świnoujście
Prawie 7 tysięcy sadzonek m.in. aksamitek, begonii i nagietków kupili świnoujscy przedsiębiorcy do klombów na zmodernizowanej tzw. promenadzie historycznej. Pracownicy świnoujskiej firmy „Mój ogród” zakończyli już ich sadzenie, a wokół klombów z kwiatami posiali trawę.

Ukwiecone klomby sfinansowali m.in.:

Auran sp. z o.o.

Durkosz Tadeusz Durka

Dom Inwest T. E. Japtok Sp. J.

Firma Budowalna Fogt Eugeniusz

Krzysztof Bobryk

Stawal Dimke Sp. J.

P.H.U. Scanwolf Hotel Gold

„Mój Ogród”

- W okresie, gdy samorząd zmuszony jest oszczędzać, aby wspierać naszych mieszkańców ulgami w dobie pandemii, takie wsparcie jest szczególnie cenne i bardzo za nie dziękuję przedsiębiorcom oraz pani Małgorzacie Gawrońskiej z firmy „Mój ogród” – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. - Szykujemy się do sezonu letniego. To będzie pierwsze lato z przebudowaną, nową tak zwaną promenadą historyczną. Zieleń, kwiaty będą jej dopełnieniem, ozdobą. Cieszymy się, że nasi przedsiębiorcy utożsamiają się z tym miejscem i dają też coś od siebie. Dzięki takiemu połączeniu sił Miasta i przedsiębiorców, nasze promenady będą wyglądały jeszcze ładniej.

Małgorzata Gawrońska z firmy „Mój ogród” dodaje, że za kilka dni posadzone sadzonki przyjmą się już na dobre i rozrosną się, a puste jeszcze dziś połacie wokół klombów zazielenią się posianą trawą.

- Byłoby pięknie, aby wszyscy mieszkańcy przyłączyli się do tej akcji i posadzili jak najwięcej kwiatów na swoich posesjach, balkonach. W ten sposób jeszcze mocniej podkreślilibyśmy  nasz uzdrowiskowy charakter – mówi Barbara Michalska. – Byłaby to doskonała promocja naszego miasta. Szczególnie, że przecież wielu z nas żyje z turystyki i zależy nam, aby jak najwięcej turystów przyjechało do Świnoujścia.

BIK UM Świnoujście

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe