Samorządowy Program Informacyjny – maj 2020

  • 29.05.2020, 15:19 (aktualizacja 29.05.2020, 19:19)
  • Leszek Wątkowski
Samorządowy Program Informacyjny – maj 2020 ZTV Świnoujście
W programie prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, poruszył wiele istotnych spraw, problemów z codziennego funkcjonowania miasta i odpowiedział na wiele pytań dotyczących bieżących i planowanych przedsięwzięć rozpoczynających nowe otwarcie miasta w trwającej ciągle jeszcze pandemii koronawirusa.

W Samorządowym Programie Informacyjnym prezydent odniósł się również do pisma Państwowego Zakładu Higieny, który przemeblowuje samorządowcom  plany organizacyjne związane ze zbliżającym się letnim wypoczynkiem nad morzem.  Państwowy Zakład Higieny wystosował do Głównego Inspektoratu Sanitarnego pismo z zaleceniami dla samorządów, organizatorów kąpielisk oraz ich użytkowników, w którym czytamy m.in. że na terenie kąpieliska na jedną osobę ma przypadać 6 metrów kwadratowych terenu. Na plaży, pomoście czy w wodzie wczasowicze powinni zachowywać dystans minimum 2 metrów. Rekomendacja nie dotyczy osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. P.Z.H zwraca szczególną uwagę na osoby wypoczywające nad Bałtykiem i zachęca organizatorów kąpielisk, by rozważono m.in. podział plaż na sektory i ustalenie maksymalnej liczby osób, które mogą w nich przebywać. "Pożądane jest prowadzenie obserwacji wejść na plażę, liczenie wchodzących i opuszczających ją osób".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 12.06.2020, 15:37
Niech się pan nie ośmiesza. Inni prezydenci pozwalniali przedsiębiorców z opłat do końca roku a pan robi łaskę, że da 50% zniżki za czerwiec?? Takie bogate miasto a on dociska kolanem ludzi którzy przez tyle miesięcy złotówki nie zarobili.
Irena
Irena 29.05.2020, 20:54
Zawsze zaciekawieniem slucham programu samorzadowego..konkretne informacje i merytoryka .Dalszych osiagniec i sukcesow zycze...
Morski
Morski 29.05.2020, 20:17
Te wszystkie nakazy przygotowane w Warszawce przez urzędników z Zakładu Higieny są tak miałkie jak plażowy piach i odbiegające od realiów, że głowa mała! Może najpierw trzeba by było ich zaprosić nad morze by poznali realia, zanim wymyślać zaczną takie gnioty, bo trudno toto nazwać zaleceniami antywirusowymi.
Eva
Eva 29.05.2020, 20:01
Panie Prezydencie Żmurkiewicz, tak trzymać bo jest dobrze i wierzę, że koronkę pokonamy i będzie jeszcze lepiej dla wszystkich. Stokrotnie ubawiłam się tą pańską "limuzyną" pn. Skoda

Pozostałe