Czy można dziecku zmienić nadane imię?

  • 01.06.2020, 13:36 (aktualizacja 01.06.2020, 16:35)
  • Leszek Wątkowski
Czy można dziecku zmienić nadane imię? ZTV Świnoujście
Urząd Stanu Cywilnego w Świnoujściu to miejsce gdzie mieszkańcy oprócz załatwiania różnych, życiowych spraw, przychodzą również, by pochwalić się nowo narodzonym dzieckiem i z pomocą urzędnika USC nadać dziecku wybrane i wymarzone imię.

W poniedziałek, 1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka odwiedziliśmy z kamerą  Joannę Litman-Mokrzycką zastępcę kierownika USC by nieco więcej dowiedzieć się jak to jest z tymi imionami dla dzieci od urzędniczej strony . Przy okazji śpieszymy się poinformować,  że w maju br. urodziło się 40 nowych wyspiarzy – 17 dziewczynek i aż 23 chłopców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Adam
Adam 02.06.2020, 07:49
Jest w tym jakaś dziwna zależność, bo ilekroć widzę na spacerze dziwacznie ubraną mamę, pchającą dziwaczne urządzenie na trzech kółkach przypominające wózek dziecięcy, to w wózku zapewne transportowana jest mała Flavia
Małgorzata
Małgorzata 01.06.2020, 20:24
Do nietypowych imion nadanych przez rodziców w Polsce w 2018 roku były: Ruben, Platon, Magnus, Logan, Makary - dla chłopców oraz Aisza, Flawia, Leti, Liza, Maura, Klarysa - dla dziewczynek.Zapewne rodzice cieszyli się z tych oryginalnych imion nadanych swoim maluchom? Nikt zapewne z rodziców nie pomyślał i głęboko nie zastanowił się jak ich dzieci czuć się będą i jak będą traktowane w gronie rówieśników w okresie szkolnym? Dzieci potrafią być bezwzględne, okrutne i bezkrytyczne.Dobrze, że prawo pozwala na korektę lub zmianę imienia dziwolągów imiennych nadanych kiedyś przez "odpowiedzialnych" kochających rodziców.
Judyta
Judyta 01.06.2020, 19:49
Młody, szczęśliwy tatuś p. Marcel jest bezbłędny, lubię takich spontanicznych ludzi. Dużo dobrego dla całej rodzinki. Z tym powiększaniem rodzinnego stadka, temat chyba jeszcze nie był do końca uzgodniony z kochaną wybranką? :))
Lukrecja
Lukrecja 01.06.2020, 19:28
należy się cieszyć, że rodzice ochłonęli od tych imiennych dziwolągów w nadawaniu imion swoim nic nie winnym dzieciakom, którzy niestety w dniu nadania imienia głosu za czy przeciw jeszcze przecież nie mają. dobrze, że poruszyliście jakże ważny z różnych względów imienny temat

Pozostałe