Tunnel Boring Machine jesienią br. będzie w Świnoujściu

  • 17.06.2020, 15:54 (aktualizacja 17.06.2020, 19:02)
  • Leszek Wątkowski
Tunnel Boring Machine jesienią br. będzie w Świnoujściu ZTV Świnoujście
Każdego dnia na wyspie Uznam prowadzone są prace przygotowawcze do fizycznej realizacji kontraktu pod nazwą „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną.” Kontrakt zgodnie z przyjętą umową ma być zrealizowany w drugiej połowie września 2022 roku.

W środę, 17 czerwca br. odbyło się kolejne ważne wydarzenie związane z budową tunelu. Producent maszyny (TBM) do wiercenia tunelu, która powstała w jednej z większych Chińskich fabryk, zaprezentował dziś na wideokonferencji w całej okazałości gotową do pracy wielofunkcyjną maszynę. Osiągnięciom techniczne zaprojektowanej maszyny od dwóch dni przygląda się zespół projektantów i inżynierów, dziś dołączył do nich żywo zainteresowany całym przedsięwzięciem prezydent  Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wraz ze swoją zastępczynią Barbarą Michalską. Po zawiłych technicznych częściach urządzenia „oprowadzał” zainteresowanych Piotr Flisiak dyrektor kontraktu firmy PORR Każdego dnia wraz z kadrą kierowniczą na budowie tej największej na pomorzu zachodnim inwestycji drogowej pracuje ponad 180 osób. Maszyna drążąca tunel TBM (Tunnel Boring Machine) będzie miała ponad 100 metrów długości i 13,5 metra wysokości. Jej docelowa waga – po przewiezieniu do Polski i kilkumiesięcznym składaniu w całość wyniesie 2.740 ton. Drążenie tunelu z komory startowej rozpocznie się w pierwszej połowie 2021 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 17.06.2020, 22:28
Ze słów prezydenta miasta wynika, że dziwny interes miasto robi. Opłacamy koszt wytworzenia m.in. maszyny TBM do drążenia tunelu, która własnością jest..... firma POR!?
Mario
Mario 22.06.2020, 13:54
Płacimy za kontrakt - zaprojektowanie i wybudowanie tunelu,więc logicznym rozumowaniem,także za maszynę TBM,która wydrąży tunel..maszyna jest w kosztach kontraktu i po jego zrealizowaniu wykonawca jest logicznym jej właścicielem,czyli w tym przypadku PORR..
Żółty
Żółty 17.06.2020, 19:33
Trzeba dokładnie chińskim producentom patrzeć na ręce, chwila nieuwagi i zamiast MTB podeślą nam jakiś złom. Ćwiczyli to już na nas wysyłając wadliwe maseczki i lipne respiratory tylko za 5 milionów

Pozostałe