Jubileuszowa uroczystość na plaży w Świnoujściu

  • 22.06.2020, 15:20 (aktualizacja 22.06.2020, 15:42)
  • Leszek Wątkowski
Jubileuszowa uroczystość na plaży w Świnoujściu ZTV Świnoujście
W poniedziałek, 22 czerwca br. na świnoujskiej plaży, czyli fachowo rzecz ujmując na Kąpielisku Morskim Uznam, na maszcie przy Centrum Koordynacyjnym Ratowników Powiewa znak Błękitnej Flagi. Program Błękitna Flaga wdrażany jest poprzez organizację pozarządową - Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Danii, zrzeszającej narodowe organizacje, pełniące funkcję koordynatorów programu.

Celem programu jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Ośrodki spełniające założenia programu uzyskują prawo do używania znaku błękitnej flagi wyłącznie w roku jej nadania.  Uroczystość przekazania Błękitnej Flagi przez koordynatora odbyła się o godzinie 10. w obecności władz miasta, kierownictwa Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, ratowników i świnoujskich policjantów. Przed uroczystością rozmawialiśmy z Jarosławem Szczygłem krajowym koordynatorem programu Błękitna Flaga, który nieprzerwanie od 15 lat odwiedza Świnoujście z przyznanym międzynarodowym wyróżnieniem. Zadowolenia z przyznanego wyróżnienia nie kryła także kierownik kąpieliska uznam Ewa Wileńska. Jedną z najstarszych ratowników wodnych, jest m.in. Anna Ziółkowska, która na świnoujskim kąpielisku rozpoczęła służbę już 10 rok.  Program Błękitnej Flagi wystartował w 1987 r. w Europie z zamiarem zachęcenia zarządców kąpielisk do spełnienia założeń dyrektywy Rady Europejskiej dotyczącej jakości wody w kąpieliskach - Dyrektywa Rady 76/160/EEC z dnia 8 grudnia 1975 r. Pomysł programu powstał we Francji w 1985 r. Do Programu Błękitna Flaga Świnoujście tak się przyzwyczaiło, że kierownictwo OSiR „Wyspiarz” nie wyobraża, by w kolejnych latach tego znaku na Kąpielisku Uznam mogło zabraknąć.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe