Przygotowania do nowego programu w Nowogardzie

  • 26.06.2020, 13:51 (aktualizacja 26.06.2020, 16:42)
  • Leszek Wątkowski
Przygotowania do nowego programu w Nowogardzie ZTV Nowogard
Specjaliści alarmują: przyrost naturalny w Polsce jest coraz niższy. Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Unii Europejskiej. W ciągu najbliższych 35 lat liczba mieszkańców naszego kraju spadnie o ponad 4,5 miliona czyli o 12%. Ze zjawiskiem niepłodności mamy również do czynienia na terenie Nowogardu.

Co więc możemy zrobić, aby Nowogard się nie wyludnił? Pomysłów jest wiele, zapewne do akceptacji jest pomysł uruchomienia specjalistycznego programu medycznego. Program wsparcia leczenia zaburzeń i bezpłodności w Gminie Nowogard nabiera realnych kształtów o czym mówiła w czwartek, 25 czerwca br. podczas konferencji prasowej rzecznik burmistrza Nowogardu Ewa Brzykcy. Za uruchomieniem programu in vitro jest dyrektor szpitala miejskiego Kazimierz Lembas, program wspierany jest także przez Klub Radnych Lewica. Czy pozostali radni również  zaakceptują przedstawiony program, dowiemy się prawdopodobnie już w poniedziałek, 29 czerwca br. podczas sesji Rady Miejskiej w Nowogardzie. Z programu in vitro miało by skorzystać 20 par. Koszt to ponad 200 tysięcy złotych z czego 50 procent dofinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magda
Magda 26.06.2020, 19:25
Jak nic, radni PiS i Nowej zagłosują przeciw programowi in vitro, bo wymyślił to i pilotuje burmistrz Czapla z Lewicy

Pozostałe