Spotkanie byłych pracowników byłego rybnego potentata…

  • 29.06.2020, 14:42 (aktualizacja 29.06.2020, 17:45)
  • Leszek Wątkowski
Spotkanie byłych pracowników byłego rybnego potentata… ZTV Świnoujście
W sobotę, 27 czerwca br. w Forcie Anioła odbyło się kolejne spotkanie byłych pracowników, którzy na lądzie i wszystkich oceanach świata przed ponad dwudziestu laty związani byli z Przedsiębiorstwem Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Odra w Świnoujściu.

Dziś po istnieniu tego największego w Europie  potentata branży rybnej - "Matce Odrze" pozostały; Logo i zarazem znak armatorski który stanął, w grudniu 2015 roku odnowiony przez pracowników Żeglugi Świnoujskiej, przy przeprawie promowej na wyspie Uznam i ulica Odrowców. Spotkania wspomnień i pamięci byłych pracowników Odry, zainicjował przed laty, ówczesny radny miasta, wieloletni kapitan żeglugi wielkiej Waldemar BuczyńskiDziś spotkania te organizują i kontynuują m.in. kapitan ż.w. Włodzimierz Jakubowski i pierwszy oficer mechanik Wojciech Nitkowski. Uczestnicy spotkania, tradycyjnie minutą ciszy oddali cześć tym, którzy od ostatniego spotkania odeszli na wieczną wachtę. Następnie, jak przystało na odrowską rodzinę wszyscy zasiedli do stołów, by przez wiele godzin snuć wspomnienia wspólnej pracy z przed wielu, wielu lat…

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe