Broniewskiego – będzie wahadło

  • 11.07.2020, 22:39
  • Źródło: UM w Stargardzie
Broniewskiego – będzie wahadło UM w Stargardzie
Od wtorku (14.07.) kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na os. Pyrzyckim. Na ul. W. Broniewskiego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Zmiany są związane z budową ronda łączącego ul. W. Broniewskiego z przedłużoną ul. Powstańców Warszawy.

Droga będzie cały czas przejezdna, jednak kierowcy muszą być gotowi na utrudnienia. Ruch wahadłowy jest sterowany sygnalizacją świetlną. Jeżeli będzie to konieczne, zostanie wprowadzone ręczne kierowanie ruchem. Prace w ciągu ul. W. Broniewskiego powinny potrwać do sierpnia. Po tym czasie – jeśli warunki atmosferyczne będą dobre i nie pojawią się inne trudności – kierowcy będą już mogli jeździć po nowym rondzie.

Roboty są związane z dużą inwestycją na os. Pyrzyckim. Przedłużona zostanie ul. Powstańców Warszawy. Kierowcy, piesi i rowerzyści zyskają kilometr nowej jezdni, a także chodniki i ciąg pieszo-rowerowy. Dzięki temu mieszkańcy osiedla wygodnie wyjadą w ul. W. Broniewskiego. Koszt inwestycji to prawie 7 000 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel ponad 3 300 000 zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM w Stargardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe