Konferencja prasowa prezydenta Żmurkiewicza

  • 20.07.2020, 10:59 (aktualizacja 20.07.2020, 17:03)
  • Leszek Wątkowski
Konferencja prasowa prezydenta Żmurkiewicza ZTV Świnoujście
W poniedziałek, 20 lipca br. prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, w sali urzędu miasta zorganizował konferencję prasową na której przedstawił m.in. bieżącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Świnoujściu. Jak już wiemy, od początku tegorocznych wakacji ilość zarażonych COVID-19 w Świnoujściu znacząco wzrosła, ten stan niepokoi gospodarzy miasta jak i służby sanitarne.

Prezydent Żmurkiewicz omówił także przyznaną przez miasto pomoc finansową skierowaną do świnoujskich przedsiębiorców i dalszych działaniach pomocowych w trwającej ciągle epidemii. W dalszej części spotkania, obecny na konferencji prasowej zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka, przypomniał o zasadach przyznawania i terminach realizacji Bonu Seniora w 2020 roku. Konferencja zakończyła się pytaniami dziennikarzy do prezydenta. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy na dzisiejszą konferencję prasową.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.07.2020, 20:22
Panie Prezydencie czy te 21 milionów rozdanych przedsiębiorcom ze Świnoujścia poprzez Urząd Pracy, to są pieniądze budżetu miasta? Bo mam nadzieję, że Urząd Pracy banknotów nie drukował? Skoro są to pieniądze budżetowe, to nie rozumiem, dlaczego nie może pan podać w jakiej wysokości i do jakiej firmy trafiły?
widz
widz 21.07.2020, 20:00
Pieniądze o których mówi Żmurkiewicz to pomoc państwa dla przedsiebiorców a nie miasta. Jak się im należało to wszyscy co spełniali warunki mogli dostać. Po co jakieś podteksty że dostali ci co o jakąś mizerną pomoc miasta występowali. A ile miasto pomogło przedsiębiorcom? poza tym dlaczego nie może podać kto ile dostał?
Jan
Jan 21.07.2020, 07:03
80 baniek z tarczy antykryzysowej też nie pochodzi z prywatnych dotacji tylko skarbu państwa, dlatego też powinien być jawnym i publicznie przedstawionym do kogo i ile trafiło kasy. Zawsze jawność i przejrzystość finansów oddala sprawy przekrętów i korupcji
Karol
Karol 20.07.2020, 19:58
Czy wybrany nowy sekretarz miasta, który pochodzi z Białogardu, będzie dojeżdżał codziennie do pracy w urzędzie miejskim w Świnoujściu, czy może wraz z objęciem funkcji awansem otrzymał mieszkanie z miasta?
Edward
Edward 20.07.2020, 19:28
Niestety wirus koronawirusa jeszcze nie jest w odwrocie, ale patrząc każdego dnia na promenadę, gdzie pracuję i wszystkie bez wyjątku knajpy przy promenadzie oraz na niektóre sklepy w mieście , to należy się dziwić, że zakażonych jest tylko 15 osób chyba, że nie wszystkie dane przekazuje sanepid do publicznej wiadomości!?

Pozostałe