Bon Wyspiarza – Seniora wchodzi do praktycznej realizacji

  • 29.07.2020, 13:40 (aktualizacja 29.07.2020, 17:32)
  • Leszek Wątkowski
Bon Wyspiarza – Seniora wchodzi do praktycznej realizacji ZTV Świnoujście
Jak obliczają władze samorządowe Świnoujścia w roku 2020 blisko 9 tysięcy uprawnionych mieszkańców będzie mogło skorzystać z Bonu Seniora - Wyspiarza. Jak już wcześniej informowaliśmy, procedura związana z wypłatą 300 złotych dla mieszkańców rusza od 3 sierpnia br. i zakończy się 2 października br. Techniczną i prawną realizacją Bonu Seniora zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu.

Osobami uprawnionymi do otrzymania świadczenia są, osoby zamieszkujące na terenie Gminy Miasto Świnoujście, które w 2020 r. ukończyły lub ukończą co najmniej 65 rok życia. Osoby zamieszkujące na terenie Świnoujścia ale nie posiadające zameldowania zobowiązane są do złożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających fakt zamieszkiwania np. umowę najmu lub użyczenia lokalu, umowę o pracę, umowę lub opłacone rachunki za energię, gaz, wodę, telefon stacjonarny, telewizję kablową, korespondencję od instytucji wypłacającej świadczenie. Niezbędne wnioski są do poprania: w wersji elektronicznej ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Urzędu Miasta. W wersji papierowej dostępne będą w miejscach ich składania. Składanie wniosków odbywa się wyłącznie do oznakowanych pojemników podawczych: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, ul. Dąbrowskiego 4. Urząd Miasta- SOI, ul. Wojska Polskiego 1/5, Galeria ART., ul. Wojska Polskiego 1. Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6., Pogotowie Techniczne SM „Słowianin”, ul. Matejki 38A, MDK – Filia Nr 1 Przytór, ul. Zalewowa 40, MDK – Filia Nr 2 Warszów, ul. Sosnowa 18. i MDK – Filia Nr 3 Karsibór, ul. 1 Maja 40. w godzinach pracy tych instytucji. Po weryfikacji i rozstrzygnięciu o przyznaniu świadczenia, wypłata nastąpi na wskazany we wniosku rachunek bankowy. W przypadku nie wskazania we wniosku rachunku wypłata świadczenia nastąpi przekazem pocztowym. Wskazanie we wniosku opcji wypłaty na rachunek bankowy znacznie przyspieszy termin realizacji świadczenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe