Ostatnie chwile starego dworca

  • 29.07.2020, 17:32
  • Tomasz Chaciński
Ostatnie chwile starego dworca
Mieszkańcy nie kryją, że nie będą tęsknić za starymi budynkami. Najwcześniej w przyszłym tygodniu obok obecnego dworca staną tymczasowe kontenery. Wykonawca, firma Prime Construcktion uzgadnia lokalizację z PKP Nieruchomości. W połowie sierpnia cały teren przy dworcu będzie ogrodzony i zacznie się wyburzanie starych budynków.

Nowy dworzec będzie kosztował prawie 25 milionów, większość pieniędzy pochodzi z dofinansowania ze środków Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.
Zmieni się wygląd całego placu, powstanie nowy budynek z siedzibą straży miejskiej. Na placu powstanie 265 miejsc parkingowych. Nowy dworzec ma być gotowy jesienią 2021 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Chaciński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe