1008 kilometrów jazdy non-stop rowerem!

  • 21.08.2020, 13:21 (aktualizacja 21.08.2020, 21:39)
  • Leszek Wątkowski
1008 kilometrów jazdy non-stop rowerem! ZTV Świnoujście
Ze względów technicznych i bezpieczeństwa, w piątek, 21 sierpnia br. od godziny 20. z pokładu promu „Bielik” wystartowała pierwsza grupa uczestników XII Ultramaratonu Kolarskiego „Bałtyk – Bieszczady Tour Jazda Non-Stop”.

Kolejna grupa kolarzy wyjedzie na trasę już o godzinie 7. rano w sobotę, 22 sierpnia. Ponad 380 uczestników ma do pokonania dystans 1008 kilometrów. Najlepsi zawodnicy pokonają wyznaczoną trasę w około 35 godzin, zamknięcie mety w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach nastąpi po 70 godzinach od chwili startu ostatniego zawodnika. Świnoujście reprezentuje 6 kolarzy. Na trasę wyruszyło 17 kobiet. Najstarszym uczestnikiem Ultramaratonu jest 73-letni świnoujścianin Stanisław Wieczorek, natomiast 25-letni Hubert Rębisz z miejscowości Majdan Królewski (woj. Podkarpackie) jest najmłodszym uczestnikiem kolarskiej imprezy. Wszystkim startującym życzymy bezpiecznego dojazdu do mety i  tradycyjnego połamania szprych!

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe