„Raport 140”

  • 18.09.2020, 14:25 (aktualizacja 18.09.2020, 17:43)
  • Leszek Wątkowski
„Raport 140” ZTV Świnoujście
W środę, 16 września br. w Warszawie odbyły się dwudniowe obrady Sejmu RP. Dziś w Raporcie - 140 zapytaliśmy szczecińskiego posła Jarosława Rzepę (PSL) o przebieg i procedowanie nad najważniejszymi uchwałami, które znalazły się w porządku obrad 17 posiedzenia Sejmu.

Jak wiemy ustawa o ochronie praw zwierząt, tak zwana piątka prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na długo przed głosowaniem podzieliła tak skutecznie posłów, że w czwartek, 17 września br. na sejmowych korytarzach mówiło się o rozłamie na prawicy i rozpisaniem nowych wyborów. Ustawa została przegłosowana, teraz trafi do Senatu RP. Nie mniej emocji od samego pomysłu, budził projekt sejmowej ustawy zapewniającej bezkarność urzędników państwowych w okresie pandemii koronawirusa, którą od dłuższego czasu próbuje przeforsować w Sejmie PiS. Zapytaliśmy również naszego rozmówcę o dalsze losy Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” i tym samym o świnoujski zakład MSR. Niestety ze względów technicznych, zaplanowane na 17 września br. sejmowe posiedzenie Komisji Gospodarki Morskiej zostało zdjęte z porządku obrad… Zapraszamy!   

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 19.09.2020, 13:00
W budżecie dziura, jakiej jeszcze Polska nie widziała. Drukowanie pieniędzy bez pokrycia i kupowanie nimi elektoratu doprowadziło do dewastacji gospodarki. Pisowcy się w końcu zorientowali jakiego syfu narobili i że pora się ewakuować do ław opozycyjnych. Ale wpierw chcą zdążyć uchwalić ustawę zapewniające im bezkarność za afery, nadużycia, korupcję, nepotyzm i marnotrawstwo. To jest specyficzna wolność, praworządność i demokracja w pisowskim wydaniu. Pokolenia będą sprzątały tę stajnię Augiasza po wybrańcach narodu!
niepolityczny
niepolityczny 19.09.2020, 10:54
Do jakiego politycznego ugrupowania przykleiło się obecnie PSL w sejmie?
prezes
prezes 19.09.2020, 08:18
Uchwalenie ustawy przez PIS o tym, że raz wybrany poseł pozostaje nim do czasu kiedy sam zrezygnuje, byłoby bardziej korzystne, bo do końca życia nikt by go nie ścigał (patrz sprawa posła Gawłowskiego z PO) po co było kombinować z ustawą o bezkarności i mieszać to jeszcze z kovidem!?
c.g.
c.g. 19.09.2020, 08:50
dobre, dobre. jestem za! byłby spokój z przekrętami i wyborami:))
Max
Max 18.09.2020, 21:23
Są jeszcze tacy, że łudzą się czekając na cud, że świnoujska MSR przetrwa te knucia, dyrdymały i kombinacje. Niestety cudu już nie będzie:(
Klemens
Klemens 18.09.2020, 21:09
Jako żywo w tych działaniach pisowskiego rządu zbliżamy się do dna we wszystkich jego działaniach. Wyprzedziliśmy już nawet Grecję! Zabrakło do tego jeszcze kropki nad i, czyli ustawy o " 0+ " odpowiedzialności pisowskiej awangardy
Observer
Observer 18.09.2020, 19:54
Panie pośle, chłopaki z prawicowej koalicji ochłoną i z podkulonymi ogonami powrócą na łono Jarosława, wcześniej go przepraszając za całe zamieszanie.Chwilowi buntownicy za dużo mają do stracenia, by za futrzakową ustawę tak po prostu pożegnać się ze stanowiskami dla siebie, rodziny i znajomków, żeby zostawić te wszystkie synekury w radach nadzorczych i poselskie apanaże. Wszystko wróci do porządku już po weekendzie:)

Pozostałe