Pierwsza atrakcja ETZT ujawniona została na promenadzie

  • 21.09.2020, 13:50 (aktualizacja 21.09.2020, 19:02)
  • Leszek Wątkowski
Pierwsza atrakcja ETZT ujawniona została na promenadzie ZTV Świnoujście
Od poniedziałku, 21 września br. w Świnoujściu rozpoczną się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach promocji zdrowego stylu życia, w ostatni dzień kalendarzowego lata, od godziny 8.30 ruszyła dostępna dla wszystkich chętnych piesza wycieczka po promenadzie historycznej.

Uczestnicy spotkali się na wysokości Ogrodu Sensorycznego. Rześka, słoneczna aura porannego poniedziałku podkreślała uroki przyrodnicze bytujących tam roślin. O atrakcjach znajdujących się na promenadzie obszernych informacji udzielała Barbara Michalska zastępca prezydenta Świnoujścia. Natomiast Sylwia Jurzyk-Nordlöw, pełnomocnik prezydenta miasta ds. środowiska, przybliżała tajemnice jednego z najpiękniejszych atrakcji tego miejsca czyli Ogrodu Sensorycznego. Ogrody sensoryczne projektowane są w taki sposób, by oddziaływały na wiele zmysłów. Poza wzrokowym, istotny jest zapach czy dotyk. Stąd ważna jest różnorodność roślinności, zmienne podłoże, by stąpając po nim nawet boso odczuwać, że spacerujemy po piasku, żwirze, trawie czy korze. Świnoujski ogród zmysłów charakteryzuje się przede wszystkim bogatą i różnorodną roślinnością. Przy okazji przypominamy, że we wtorek, 22 września br. przypada Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Tego dnia zachęcamy do pozostawienia auta w domu i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu, np. rowerów czy komunikacji autobusowej, którą we wtorek po mieście pojedziemy bezpłatnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zorientowany
zorientowany 24.09.2020, 08:10
Mądra inicjatywa, brawo dla samorządu
Edi
Edi 21.09.2020, 21:12
Zastanawiam się skąd znam tę aktorkę?

Pozostałe