Pumptrack - ma i Warszów!

  • 25.09.2020, 13:33 (aktualizacja 25.09.2020, 16:53)
  • Leszek Wątkowski
Pumptrack -  ma i Warszów! ZTV Świnoujście
Gdy w czwartek, 24 września br. w godzinach popołudniowych z naszą kamerą udaliśmy się na nowy obiekt pumptracka, który zlokalizowany został w prawobrzeżnej dzielnicy miasta - Osiedlu Warszów przy ulicy Norweskiej, ekipa budowlana kończyła układanie płyt chodnikowych przy wejściu do obiektu i czyniła ostatnie już prace porządkowe przed jego otwarciem.

W połowie maja br. nastąpiło otwarcie pierwszego pumtracka, zlokalizowanego w lewobrzeżnej części miasta, przy ulicy Grunwaldzkiej. Do dziś obiekt cieszy się powodzeniem i pozostaje cenionym przez dzieci i młodzież miejscem spędzenia wolnego czasu na rowerach, rolkach i deskorolkach. Pumptrack, który oficjalnie został otwarty w piątek, 25 września br. pod każdym względem robi pozytywne wrażenie i zapewne dobrze będzie służył młodym mieszkańcom Warszowa. Powierzchnia toru wynosi 471 metrów kwadratowych. Wysokość typowych przeszkód (nazywanych muldami napędzającymi) ma od 30 do 45 cm, a wysokość zakrętów (band) od 40 do 120 cm. Budowa kosztowała miasto ponad 520 tysięcy złotych ( brutto) Wykonawcą obiektu była specjalistyczna firma „Projekt i Realizacja” z Poznania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe