Świnoujście. Samorządowy Program Informacyjny - wrzesień 2020

  • 28.09.2020, 14:29 (aktualizacja 28.09.2020, 19:02)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujście. Samorządowy Program Informacyjny - wrzesień 2020 ZTV Świnoujście
Dzisiejsze wydanie Samorządowego Programu Informacyjnego, Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia rozpoczyna od złych wiadomości dla mieszkańców seniorów, którzy liczyli na udział w bezpłatnej akcji szczepień p. grypie.

Otóż okazuje się, że Świnoujście otrzymało znikomą ilość z zamówionych 2500 ampułek, by rozpocząć masową akcję szczepień. Kolejnym niedokończonym ciągle tematem SPI jest sytuacja związana ze Świnoujskim Zakładem Morskiej Stoczni Remontowej S.A.  Wielokrotne spotkania prezydenta Świnoujścia w ostatnim czasie z decydentami i ministrem Ministerstwa Gospodarki Morskiej, pojawienie się kolejnego pomysłu wraz z marszałkiem województwa, zapobiegającemu likwidacji zakładu, niewiele zatem można dziś dobrego powiedzieć załodze w Świnoujściu. Prezydent mówił również o inwestycjach, tych planowanych jeszcze w bieżącym roku jak i planowanych na przyszły. Od 12 października br. przez 3-5 dni planowana jest akcja unieszkodliwienia angielskiej bomby, spoczywającej w okolicach zachodniej przeprawy promowej. Akcja prowadzona będzie przez specjalistów m.in. z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, w okresie prowadzonej akcji saperów należy liczyć się z utrudnieniami na przeprawie Karsibór, polegającej na wielogodzinnym wyłączeniu jej z eksploatacji.  

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bolek
Bolek 29.09.2020, 15:24
By nie sparaliżować miasta przez te kilka dni, kiedy będą pracować saperzy to można dwa promy Karsibory skierować na przeprawę Warszów w centrum miasta, pewnie nie rozładuje korków, ale zawsze zabierze więcej samochodów na pokład niż Bieliki
RAK
RAK 29.09.2020, 08:02
Teraz szczepionki p.grypowe są po 45 zeta, w listopadzie będą już po 450 zeta i wówczas znajdą się w hurtowniach i aptekach. Przecież królik, znajomy ministra z PiS musi na tej transakcji zarobić kilkadziesiąt milionów z których nikt go nie rozliczy
Max
Max 28.09.2020, 21:18
Szczepionek jest dość u producenta tylko, że pisiury nie mają czym płacić. Ci co się będą modlić to przeżyją, pozostałym może się uda prześlizgnąć przez słotną jesień.
mieszkaniec
mieszkaniec 28.09.2020, 20:54
Wierzę, że saperów w 8 FOW mamy sprawnych i fachowo przygotowanych do unieszkodliwienia tej bomby i w 2 dni się z tym uporają
Znachor
Znachor 28.09.2020, 20:22
W takiej sytuacji, gdy brak szczepionek i pewnie już ich nie będzie, trzeba sięgnąć po metody zdrowotne naszych babć. Zamiast w papier toaletowy czas zaopatrzyć się w cebulę, czosnek, spirytus, korzeń chrzanu i imbir. Z tego można zrobić niezłą mieszankę by przetrwać zimowe miesiące bez kataru, grypy i innych infekcji. Przepisy na syropy w internecie.
Wałek
Wałek 28.09.2020, 19:52
200 szczepionek zamiast 2500. Ktoś jaja sobie robi??? za chwilę wprowadzą loterię kogo będą leczyć w pierwszej kolejności
niepisiór
niepisiór 28.09.2020, 19:49
Śmiech na sali. Przecież jeszcze w lecie rząd pisu mówił, że polska służba zdrowia jest przygotowana i ma zabezpieczone odpowiednie ilości szczepionek p. grypie. Okazuje się, że byli przygotowani do tych szczepionek na gębę! Szczepionek nie ma żadna apteka w mieście, można sie na nie zapisać i trzeba sie dowiadywać kiedy będą. Tak oto jesteśmy przygotowani a rząd zajmuje sie stołkami dla siebie, znajomków i szwagrów!

Pozostałe