Terenowa konferencja prasowa…

  • 09.10.2020, 16:06 (aktualizacja 09.10.2020, 17:55)
  • Leszek Wątkowski
Terenowa konferencja prasowa… Wojciech Basałygo
W piątek, 9 października br. na terenie budowy tunelu w lewobrzeżnej części miasta, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową związaną z wejściem do świnoujskiego portu chińskiego statku „Da Chang”, na którego pokładzie przetransportowana została w częściach maszyna TBM do wiercenia tunelu pod Świną.

Dziennikarze wraz zaproszonymi gośćmi mieli możliwość obejrzenia rozładunku statku, zakładu prefabrykacji ścian przyszłego tunelu i miejsca gdzie powstaje szyb startowy dla maszyny TBM.  Wśród zaproszonych gości na placu budowy obecni byli: wiceminister Infrastruktury Marcin Horała, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz, zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA Marcin Mierzwa, oraz przedstawicieli generalnego wykonawcy firm PORR.  Marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza reprezentował podczas dzisiejszej uroczystości dyrektor generalny Przemysław Włosek, który przypomniał, że od samego początku inwestycja była wspierana przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, który jako pierwszy uruchomił wsparcie finansowe dla miasta Świnoujście. Pierwszym krokiem do realizacji inwestycji było opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, w czym pomogło 4,8 mln zł eurofunduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Dzięki determinacji samorządów inwestycja ruszyła…

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
inteligent
inteligent 13.10.2020, 08:58
Kompromitacja Jabłońskiej
Myszowaty
Myszowaty 10.10.2020, 08:28
Informacja dla przewodniczącej Jabłońskiej. Tunel wybuduje firma PORR a 85% kasy na budowę pochodzić będzie z Unii Europejskiej natomiast 15% pochodzić ma z budżetu miasta! Aha, tam gdzie pani stoi to zalicza się do wyspy Uznam nie Wolin! Śliwiński budował oczyszczalnię ścieków, nie tunel, to samo dotyczy pani koleżanki - energetyczna Agatowska budowała imperium campingowe.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.10.2020, 22:10
Popis mielenia ozorem na tej konferencji dała przewodnicząca Jabłońska. Jak sie nie ma co do powiedzenia, to się nie występuje! Bo później wychodzi, tak jak wyszło, ze składu, ładu i pomylonymi wielokrotnie faktami! Żałosne!
ciekawy
ciekawy 09.10.2020, 21:29
Bankietu z tej okazji prezydent nie wydał?

Pozostałe