Brytyjski Tallboy unicestwiony w Świnoujściu!

  • 13.10.2020, 17:48 (aktualizacja 14.10.2020, 15:24)
  • Leszek Wątkowski
Brytyjski Tallboy unicestwiony w Świnoujściu! ZTV Świnoujście
Brytyjska bomba lotnicza Tallboy wypełniona 3,600 kilogramami trotylu, która została zrzucona pod koniec II wojny światowej na niemiecki krążownik Lützow, po niewybuchu przeleżała uzbrojona na dnie obecnego Kanału Piastowskiego ponad 75 lat.

We wtorek, 13 października 2020 roku po specjalnych, rocznych przygotowaniach powołanego sztabu kryzysowego, Zespołu Rozminowania Grupy Nurków Minerów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu unicestwił Tallboya. Na specjalnej konferencji prasowej, zwołanej po zakończeniu akcji, przed urzędem miasta uczestniczyli m.in. kapitan marynarki Piotr Nowak wraz z kierownikiem podwodnych działań minerskich chorążym marynarki Michałem Jodłoskim, którzy przywieźli ze sobą fragment zdetonowanej dzisiaj skorupy bomby lotniczej Tallboy. Od środy,14 października br. życie w Świnoujściu wraca do normy, ogłosił prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i pogratulował marynarzom z 8. FOW za wykonaną niebezpieczną pracę.

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eva
Eva 13.10.2020, 19:38
Panowie całkiem zasłużenie szykować klaty na ordery i głębokie kieszenie na nagrody. Gratulacje!
M.T
M.T 13.10.2020, 19:30
Wielki szacun! I tyle:)
marwoj
marwoj 13.10.2020, 19:02
Bohaterowie czasu pokoju, tak to się chyba nazywa, ludzi którzy poświęcają swoje życie dla innych. Brawo panowie z 8 Flotylli jesteście wielcy!

Pozostałe