Gotuj z Gwiazdami

  • 16.10.2020, 14:37 (aktualizacja 16.10.2020, 17:29)
  • Leszek Wątkowski
Gotuj z Gwiazdami ZTV Świnoujście
Czy nie jest to piękne. Czas lata i jego smak zatrzymany w kadrach telewizyjnego materiału? Dziś kolejne gastronomiczne prezentacje gwiazdorskich talentów, które wcześniej doskonale sprawdziły się na filmowych planach, serialach telewizyjnych jak również na teatralnych scenach.

Ponownie w kuchni aktor i podróżnik Tadeusz Chudecki, który wraz z szefem kuchni restauracji SOFA BISTRO Krzysztofem Wierzbą przygotują włoskie danie z makaronu z mięsem z udek kurczaka, szpinaku i wielu, wielu innych niezbędnych dodatków. Naśladownictwo mile widziane! Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Smrodorożec
Smrodorożec 19.10.2020, 23:01
Panie Krzysztofie, dziękuję bardzo za odpowiedź:-) Choć w kilku kwestiach można mieć różne zdania, to i tak z Pana programu można czerpać wiele smacznych inspiracji-) Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na następny przepis:-)))
Wera
Wera 19.10.2020, 16:50
Bez urazy ale mając obok takiego szefa kuchni jak p. Krzysztof, to i małpa też by coś ugotowała.
Smrodorożec
Smrodorożec 19.10.2020, 00:01
Czy zamierzone było, żeby mięso się dusiło, a nie smażyło, sądząc i obserwując po setkach ruchów drewnianej łyżki po patelni z mięsem... (?) W ten sposób mięso się nie przyrumieni, ale się po prostu ugotuje, a w ten sposób pozbywamy się wielu smacznych aromatów... To samo tyczy się zamrożonego szpinaku - najpierw rozmrażamy, a dopiero później dodajemy i krótko podgrzewamy. W innym wypadku przyrządzimy nie zielony szpinak, ale zmierzającą ku brązowo-zielonemu kolorowi szpinakową mamałygę. Najlepszy byłby tutaj szpinak świeży, ale jego też nie należy "mordować" poprzez długą obróbkę termiczną. No i trochę cytryny, szczypta cukru i chili dla podbicia smaku... Wtedy wszystko nie będzie przeciętne i będzie lepiej smakować, no i nie będzie mdłe;-) No i te wieże z ziół... nie koniecznie są potrzebne... Pozdrawiam i czekam na następne odcinki. P.S. Ale i tak z
wielką chęcią i zainteresowaniem oglądnąłem Pańską kreację tego przepisu. W końcu każdy ma swoje kulinarne wizje:-)
Krzysztof Wierzba
Krzysztof Wierzba 19.10.2020, 17:28
Witam
Jeżeli dodawał bym mięso do makaronu bez sosu ewentualnie na samej oliwie - oczywiście szybko i mocno obsmażamy. Natomiast jeżeli mięso jest składową sosu - mamy tu dwie możliwości - szybko i mocno, lub dusimy bo i tak wszystkie składniki pozostaną w sosie. Ponieważ sos był na bazie śmietanki kremówki, nie korzystne by było aby skarmelizowana skorupka na mięsie oddała swój kolor - śmietance (mielibyśmy ciemny sos). Więc wybór był aby poddusić i ,,dociągnąć" w śmietance. Ze szpinakiem - oczywiście racja im dłużej tym gorszy efekt. W programie użyliśmy szpinaku Bonduelle 1000 liści - bardzo dobrej jakości szpinak który składa się z liści (nie jest ani siekany, ani mielony). Miał piękny zielony kolor, a więc nie był przez nas ,,mordowany" ;) Co do przypraw - to oczywiście rzecz gustu, osobiście do szpinaku preferuję składniki: masło, czosnek, sól i pieprz - często również śmietanka kremówka i ser. - naprawdę nigdy nie jest mdłe. Jest jeszcze jeden aspekt - warunki w jakich nagrywany jest program, jak widać są dalekie nawet od domowej kuchni - więc i ,,manewry" są ograniczone ;) Staramy się pokazać laikom i amatorom gotowania jak szybko ze składników ogólnodostępnych w sklepach osiedlowych możemy przygotować smaczne danie.
Pozdrawiam serdecznie!
Bartek
Bartek 17.10.2020, 15:02
Szefowi kuchni jakoś to wszystko szybko wychodzi, zapewne jest też smaczne i dookoła nie widać bałaganu. Niestety moja kuchnia wygląda nieco inaczej, nawet wówczas gdy robię tylko jajecznicę:) Widocznie trzeba być szefem kuchni by to wszystko ogarnąć:)
krzysztof_wierzba
krzysztof_wierzba 18.10.2020, 18:06
Witam serdecznie! No cóż..... ;) Wystarczy odrobina logistyki i troszkę zaplanować działania i będzie dobrze! ;) Najpierw przygotować listę składników naszej potrawy, następnie polecieć ;) do sklepu i je kupić (najpierw sprawdzić czy już ich nie mamy) ;) potem przygotować (poobierać, pokroić, przygotować) wszystkie składniki naszej potrawy. Ogarnąć ,,teren" po przygotowaniach - no i do dzieła! ;) będzie szybko i bez armagedonu w kuchni ;) Serdecznie pozdrawiam Panie Bartku i życzę udanych doświadczeń i wrażeń smakowych!
jest
jest 16.10.2020, 20:41
jak zwykle wszystko na wysokim poziomie
krzysztof_wierzba
krzysztof_wierzba 18.10.2020, 18:07
Dziękuję bardzo za słowa uznania i serdecznie pozdrawiam!
kuchcik
kuchcik 16.10.2020, 19:47
Panie Krzysztofie, kiedyś mówił pan, że makaronu ugotowanego nie powinno się przepłukiwać pod bieżącą wodą, czy zasada ta dotyczy bez wyjątków wszystkich makaronów, czy tylko makaronów z dodatkiem jaj? Przecież ugotowany makaron, gdy się go nie przepłucze wodą po prostu się sklei. Odcinki kulinarne bardzo mi się podobają i są inspiracją do moich kuchennych szaleństw:) Pozdrawiam smacznie!
krzysztof_wierzba
krzysztof_wierzba 18.10.2020, 18:28
Witam serdecznie!
Generalnie zasada jest jedna - gotujemy makaron chwilkę przed podaniem (dodaniem do sosu) - gotujemy go ,,na lekko twardy". Przygotowujemy sos i dopiero jak sos mamy gotowy (lub chwile przed końcem) - gotujemy makaron. - odcedzamy makaron i od razu na patelnię (do garnka z sosem) - chwilkę na ,,ogniu" i na talerz ;) NIC SIĘ NIE POSKLEJA ;) Nawet najlepszy makaron, ugotowany prawidłowo, po przepłukaniu zimną wodą i odstawieniu na ,,pewien czas' - nasiąknie wodą i zrobi się kruchy i ,,mazisty" - nigdy nie będzie al'dente - czyli taki w sam raz - najbardziej zdrowy i nie tuczący. Jak potrzeba więcej wyjaśnień - służę pomocą. ;)
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych doświadczeń oraz wrażeń kulinarnych! ;)
kuchcik
kuchcik 18.10.2020, 20:20
Dzięki bardzo za obszerną makaronową odpowiedź:)

Pozostałe