Rozmowy na czasie

  • 19.10.2020, 14:31 (aktualizacja 19.10.2020, 16:43)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Gośćmi programu byli: Elżbieta Jabłońska przewodnicząca Rady Miasta (Koalicja Obywatelska) i Stanisław Bartkowiak Klub Radnych (SLD) w Radzie Miasta Świnoujście.

Od soboty, 17 października br. w czerwonej strefie znajdą się już 152 powiaty co stanowi 70 proc. ludności Polski. W czerwonej strefie jest 11 miast wojewódzkich, jeszcze bez Szczecina i Świnoujścia. Szpital Miejski w Świnoujściu dysponuje 8 respiratorami, zatrudnia blisko 70 pielęgniarek i 30 lekarzy. Zaś Pogotowie Ratunkowe na blisko 40 tysięczne miasto dysponuje dwoma zespołami wyjazdowymi. Czy te środki uchronią mieszkańców przed koronawirusem, czy osoby potrzebujące pomocy otrzymają ją na miejscu i na czas? Do szczepień p. grypie już nawet nikt nie zachęca. W szpitalach, klinikach i centrach medycznych odwoływane są każdego dnia planowane zabiegi, operacje i wizyty pacjentów, by zwolnić miejsca dla zarażonych COVID-19. Z każdym dniem istnieje realna groźba załamania się służby zdrowia. Kolejnym zagadnieniem poruszonym w programie były sprawy związane z budową tunelu w Świnoujściu. Tunel w 2022 roku połączyć ma wyspy Uznam i Wolin, czy będzie również „kością niezgody” w wielu okołotunelowych kwestiach? Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mamut
mamut 19.10.2020, 19:57
Czy bezimienny tunel nie będzie spełniał swojego przeznaczenia? Poszukiwanie imiennika wiązać się będzie z kolejnymi przepychankami. Nie zabraknie zasłużonych którzy o powstanie tej inwestycji "walczyli" paszczowo od 50 lat. Każdy kandydat na posła, senatora i eurodeputowanego od ponad 20 lat miało w swoim programie wyborczym wybudowanie w Świnoujściu tunelu! Także zasłużonych tej inwestycji przybywać będzie proporcjonalnie do ilości miesięcy do końca budowy.
Emma
Emma 19.10.2020, 19:44
Pani Jabłońska, nie ma co mieszać z otwieraniem sklepów w niedziele, bo ludzie i bez tego zakręceni. Czy już sie pani dowiedziała w jakiej wielkości % tunel będzie finansowała UE a ile musi dołożyć miasto?
Stefan
Stefan 19.10.2020, 18:42
Trudno nie zgodzić się z argumentami radnego Bartkowiaka w temacie tunel, gdzie wyraził się jasno, że rząd nie daje pieniędzy na inwestycje, tylko podejmuje decyzje jak i skąd je pozyskać a do tego udziela gwarancji właściwego wykorzystania tych środków. Niestety budżet miasta zapewne nie udźwignął by takich inwestycji, gdyby miał podpierać się przy ich realizacji tylko własnym budżetem....
Gratkowski
Gratkowski 19.10.2020, 17:17
Panie Bartkowiak, redaktor ma rację, to pan powinien dzierżyć funkcję kronikarza miasta. Jest pan doświadczonym mieszkańcem w każdym wymiarze czasowym, do tego pełnił pan wiele odpowiedzialnych funkcji w samorządzie jak i też w mieście. Był pan świadkiem i niekiedy też współuczestniczył w wielu ważnych historycznych już dziś przedsięwzięciach. Potrzeba kogoś obiektywnego a nie bajkopisarza tworzącego miejskie "fakty". Pozdrawiam serdecznie! Gratkowski

Pozostałe