Zapisane w Historii

  • 06.11.2020, 12:58 (aktualizacja 06.11.2020, 13:10)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Zbliża się jedno z największych patriotycznych Polskich świąt – Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku.

Nie było obchodzone jednak długo. Ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku zostało zniesione. Przywrócono je dopiero w 1989 ustawą w okresie transformacji systemowej. Tegoroczne obchody święta ze względu na panującą pandemię zapewne różnić się będzie organizacyjnie od dotychczasowych obchodów, będzie skromniejsze ale nie zapomniane. Dziś w programie Zapisane w Historii, wykład o Narodowym Święcie Niepodległości na który zaprasza Piotr Adamczyk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 06.11.2020, 19:23
Zagmatwane historycznie są nasze dzieje, i do tego ciągle żyjemy w ciekawych czasach, zapisując kolejne karty niezrozumiałymi dla wszystkich faktami.Od zawsze tak było, że gdzie dwóch Polaków, tam zawsze były i są trzy zdania.
Pasjonata
Pasjonata 06.11.2020, 17:17
Cóż, nic dodać, nic ująć rośnie nam lokalny Bogusław Wołoszański. Kolejny ciekawy wykład najnowszej historii Polski - dziękuję panie Piotrze!

Pozostałe