Z archiwum Telewizji - listopad 2008 rok - Dziki w mieście

  • 11.11.2020, 12:26 (aktualizacja 11.11.2020, 13:02)
  • Leszek Wątkowski
Z archiwum Telewizji - listopad 2008 rok - Dziki w mieście ZTV Świnoujście
Temat dzików na terenie Świnoujścia datuje się znacznie wcześniej jak 12 lat wstecz. Zwierzęta najpierw pojawiały się sporadycznie daleko od ludzkich siedlisk, widoczne były przez myśliwych i przyrodników w lasach okalających wyspy Uznam i Wolin.

Lata 80 i późniejsze, to już śmielsze wypady watah dzików na miejskie obszary zurbanizowane. Częściej i o każdej porze roku dziki widziane były przez mieszkańców na osiedlach mieszkaniowych, w parkach, na miejskich skwerach, nadmorskiej promenadzie i w okolicach przeprawy promowej Karsibór, wzbudzając za każdym razem zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców i turystów. I tak jest do dziś. Dziki stały się swoistą atrakcją w Świnoujściu i zaskarbiły sobie nawet sympatię  mieszkańców, którzy zaczęli je dokarmiać... O dzikach, ich przyzwyczajeniach i niebezpieczeństwie mówił wielokrotnie prezes Koła Łowieckiego "Dzik" Zbigniew Kimel.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K.
K. 12.11.2020, 10:03
Kabany są fajne, ale robiąc szkody nie zaprzyjaźnią się z gospodarzami terenu
Ekolog
Ekolog 11.11.2020, 17:58
Świnki niczego sobie 😄 gdyby były wcześniej nakarmione to pewnie nie zrobiłyby takich szkód 🙄

Pozostałe