Zapisane w Historii

  • 13.11.2020, 13:16 (aktualizacja 13.11.2020, 14:03)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Tu leży żołnierz polski poległy za Ojczyznę – taki napis widnieje na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Symbolu bohaterstwa najwyższej miary, bo poświęcenia życia za ojczyznę.

W listopadzie 1925 roku pod kolumnadą Pałacu Saskiego w Warszawie odsłonięto Grób Nieznanego Żołnierza. Dziś stojący na placu marszałka Józefa Piłsudskiego pomnik przypominający o bohaterstwie polskich żołnierzy, jest świadkiem najważniejszych państwowych uroczystości. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie płonie wieczny znicz i służbę pełni warta honorowa z batalionu reprezentacyjnego Wojska Polskiego... Zapraszamy na kolejny wykład w programie Zapisane w Historii, dziś ciekawostki na temat Grobu Nieznanego Żołnierza przedstawi Piotr Adamczyk. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mac
mac 14.11.2020, 07:39
Dzięki za kolejny interesujący wykład:)
M.o.N.
M.o.N. 13.11.2020, 19:43
I fajnie, wiem oczywiście więcej. Pozdrowienia dla p. dyrektora Piotra Adamczyka

Pozostałe