MSR. To nie było ostatnie pożegnanie…

  • 13.11.2020, 13:19 (aktualizacja 13.11.2020, 13:56)
  • Leszek Wątkowski
MSR. To nie było ostatnie pożegnanie… ZTV Świnoujście
Źle się zaczęło dziać w remontówce już od samego początku, od kiedy w roku 2013 decydenci wymyślili tzw. konsolidację, czyli połączenie Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu z oddaloną o ponad 100 kilometrów szczecińską Stocznią Remontową Gryfia.

Przez wiele lat politycy i naznaczeni przez rządzących  prezesi Zarządu Stoczni prowadzili swoiste eksperymenty co do funkcjonowania, pozyskiwania kontrahentów i intratnych zleceń dla stoczni. Dziś pod koniec 2020 roku sytuacja ekonomiczna zakładu jest oględnie mówiąc mało ciekawa i do tego prezes stoczni wymyślił sprzedaż świnoujskiego zakładu, bez załogi którą od 17 listopada br. wysyła na zwolnienia grupowe. Nielicznym tylko pracownikom oferując pracę w… Szczecinie. W piątek, 13 listopada br. o godzinie 10 przed bramą MSR w Świnoujściu kolejny raz spotkali się pracownicy, strona społeczna i parlamentarzyści województwa zachodniopomorskiego by takim decyzjom i pomysłom zarządu w Szczecinie powiedzieć stanowcze NIE!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Observer
Observer 15.11.2020, 18:37
Od początku prowadzonych akcji protestacyjnych przez pracowników MSR w Świnoujściu ani razu nie słyszałem w pisowskich mediach publicznych (PiS radio szczecin i PiStv szczecin) nawet wzmianki o protestach czy też zamiaru likwidacji MSR w Świnoujściu. Czyżby takie tematy dot. gospodarki morskiej nie zasługują na uwagę przez media publiczne?
Robochłop
Robochłop 14.11.2020, 22:20
Ta cała konsolidacja była robiona tylko po tom żeby przehandlować co się da w MSR w Świnoujściu a następnie pozbyć się załogi i przystąpić do likwidacji MSR i trwa to właśnie dziś! Żadne uchwały radnych, czy gadanie posłów PO nie zmieni już tego! Klamka zapadła.
Folwarczny
Folwarczny 13.11.2020, 19:20
Obserwując działania załogi stoczni ze Świnoujścia, to wydaje się, że nasi stoczniowcy w walce o swój zakład zostali sami, bez żadnego wsparcia central związkowych ani też innych stoczniowców w kraju. Wolnoć Tomku w swoim domku, reszta nas nie obchodzi.! A przecież w Polsce tak jest, jak nie pojedzie się odpowiednią grupą do Warszawki, nie podpali się kilkunastu opon i nie zablokuje na pół dnia stolicy, to nic się nigdy nie ugrało! Dlatego Zaremba może dziś robić co tylko chce!
k.k.
k.k. 13.11.2020, 16:44
bankrut gryfia wyssała wszystko co można było ze świnoujścia i jesteśmy im do niczego niepotrzebni:(
Felek
Felek 13.11.2020, 16:31
Jak dbał o majątek którym "zarządzał" prezes Zaremba świadczy to, że w MSR w Świnoujściu ten morszczacha i menadżer nie pojawił się ani razu!!!
placowy
placowy 13.11.2020, 16:16
W tym wszystkim to szkoda 200-osobowej załogi MSR, którzy mamieni byli przez wiele lat przez politykierów nie mających nic wspólnego z przemysłem stoczniowym i gospodarką morską a wsadzonych na dobrze płatne fuchy przez PiS i tkwiących na tych stanowiskach niczym buraki na polu!

Pozostałe