MSR Gryfia. Załoga nie przyjmuje tego do wiadomości...

  • 17.11.2020, 15:48 (aktualizacja 19.11.2020, 11:33)
  • Leszek Wątkowski
MSR Gryfia. Załoga nie przyjmuje tego do wiadomości...
To w jaki sposób w ostatnich tygodniach "działa" i podejmuje strategiczne decyzje Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie w niczym nie przypomina cywilizacyjnych rozstrzygnięć i zapewne nie służy dialogowi Zarządu z 200 osobową załogą, ze świnoujskiego zakładu MSR której za wszelką cenę zamierza się pozbyć. i zlikwidować poprzez sprzedaż obecnie zajmowanych terenów w Świnoujściu.

.Za kwotę ponad 58 milionów złotych prezes Zaremba zamierza do końca listopada br. sprzedać majątek i tym samym pozbyć się problemu z 50-letnim zakładem MSR w Świnoujściu. Wiele było już w tym temacie powiedziane, wiele odbyło się spotkań i debat na sesjach Rady Miasta oraz spotkań z parlamentarzystami, nie brakowało i nie brakuje determinacji załogi w obronie miejsc pracy i zakładu. Dziś kolejna odsłona tych działań, by jak przyznaje strona społeczna, ktoś te zapędy prezesa wyhamował lub w najgorszym wypadku ograniczył. Załoga zamierza pracować  żąda tyle i aż tyle od obecnego pracodawcy ze Szczecina! W programie Raport-140 kolejny raz głos zabrała tzw. strona społeczne, czyli przedstawiciele Związków Zawodowych: Aneta Stawicka - przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Stoczni w Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" S.A. i Bartłomiej Szmyt - przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSSZ "Solidarność" przy Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" 18.11.2020 w Sejmie RP odbyło się posiedzenie komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poświęcone sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej GRYFIA SA oddziałowi w Świnoujściu. W wyniku kolejnego spotkania został uchwalony dezyderat do Ministra Infrastruktury. Wystosowany postulat dotyczy zaprzestania procedury zwolnień grupowych w przedsiębiorstwie oraz zbycia części zakładu, jak również rozważenia propozycji złożonej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Świnoujście (utworzenia Morskiego Parku Przemysłowego). - informuje przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście Elżbieta Jabłońska.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mały kaziu
mały kaziu 19.11.2020, 17:44
Najpierw PO i PSL przez dłuższy czas POCHYLAŁO SIĘ na dolą stoczniowców i zakładu w Świnoujściu, teraz dla odmiany słać będą DEZODORANTY - chyba żeby ten smród wokół stoczni zniwelować
Stoczniowiec
Stoczniowiec 19.11.2020, 10:03
Wielka ściema w kadrach nie umieją udzielić odpowiedzi na jakich warunkach ma wyglądać zatrudnienie w szczecinie. Dyrektorzy każą pracownikom dać odpowiedz czy deklarują chęć pracy w szczecinie na pytanie czy na tym samym stanowisku i takich samych warunkach, czy jest gwarancja zatrudnienia żeby nie było sytuacji że po przejściu do szczecina za miesiąc pracownicy Świnoujścia dostaną zwolnienia. Odpowiedz nie pracownik będzie ustalać warunki. To jak tu się zdeklarować. Najpierw niech przedłożą warunki, a później pytają pracowników o deklarację. Kolejną analizę prowadzą ile zaoszczędzą na odprawach, a później wydymają pracowników.
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 18.11.2020, 23:09
Dać na antenę radnych PIS że Świnoujścia niech się wypowiedzą w tym temacie. Czy może odwaga im nie pozwala.
niepolityczny
niepolityczny 19.11.2020, 08:13
Szkoda czasu na tych pisowskich żuczków ze Świnoujścia, oni niewiele mogą i jeszcze mniej o czymkolwiek decydują. Po prostu są i płacą składki dla Jarka by mógł od czasu do czasu wydać bełkot z trybuny sejmowej, bo wódź naczelny PIS i król Polski oderwany jest od rzeczywistości!
Szczepionka przeciwko pis
Szczepionka przeciwko pis 18.11.2020, 20:31
Fanatyków pis jest bardzo dużo w Uzdrowisku w Żegludze ... rozpi.. te firmy od środka bo to związki zawodowe ,ktore szantażują prezesów tych firm w których sytuacja bedzie podobna za kilka miesiecy ... co do UŚ... temat jest trochę zakręcony ale w ŻŚ to wszystko kwestia roku moze 1,5 ..
Baron
Baron 18.11.2020, 16:30
jest tk cieniuchno na koncie Gryfi, że Zarembę zadowoli 58 milionów i choćby kosztem pracowników ze Świnoujścia zrealizuje swój chory "program naprawczy"
Polak
Polak 18.11.2020, 14:59
Żeby wywalać ludzi ze stoczni na bruk i likwidować zakład pracy w czasie koronki, to mogę skomentować to tylko tak - ***** *** !!!!
stoczniowiec
stoczniowiec 18.11.2020, 13:11
Ktoś niedawno powiedział, że takich ludzi jak Zarembę i innych pisowców osądzi i rozliczy historia. Co mi po takich rozliczeniach, skoro ja dziś tracę pracę w zakładzie w którym przepracowałem ponad 20 lat!

Pozostałe