Zdobądź pieniądze na piec

  • 18.11.2020, 23:55
  • Źródło: UM w Stargardzie
Zdobądź pieniądze na piec UM w Stargardzie / pexels.com
Trwa nabór zgłoszeń do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Do tej pory już 50 stargardzian sięgnęło po 7 500 zł dofinansowania na wymianę starych pieców lub podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dzięki temu poprawia się jakość powietrza w całym mieście.

Na mieszkańców czeka jeszcze prawie 150 grantów – każdy o wartości 7 500 zł. Projekt trwa aż do 2023 r. lub do wyczerpania środków. Pieniądze powinny być przeznaczone na likwidację pieców na paliwo stałe. Będzie można je wymienić na bardziej ekologiczne – zasilane paliwem stałym o niskiej emisyjności. Udział w programie to także możliwość otrzymania dofinansowania na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Inną opcją może być zainstalowanie ogrzewania gazowego, elektrycznego, olejowego oraz opartego na odnawialnych źródłach energii.

Aby otrzymać grant, nie można rozpocząć inwestycji przed zgłoszeniem do programu i podpisaniem umowy. Kolejny warunek to określenie efektywności energetycznej budynku lub lokalu mieszkalnego – na podstawie świadectwa charakterystyki energetycznej, nie więcej niż EPH+W 150 kWh/m2 rocznie. Dodatkowo nieruchomość musi znajdować się w Stargardzie, a wnioski przyjmowane są tylko od osób fizycznych. Szczegółowe zasady udziału w ZPA są w regulaminie w załączniku poniżej. Pytania można zadawać mailowo: [email protected], [email protected] oraz telefonicznie: 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Niezbędne dokumenty są do pobrania poniżej. Znajdują się też w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17. Wypełniony formularz wraz z załącznikami należy dostarczyć do BOK – osobiście lub pocztą.

Źródło: UM w Stargardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe