Jesienne porządki na drogach powiatu stargardzkiego

  • 19.11.2020, 00:06 (aktualizacja 19.11.2020, 11:28)
  • Źródło: powiatstargardzki.pl
Jesienne porządki na drogach powiatu stargardzkiego powiatstargardzki.pl
Doraźne remonty i prace porządkowe na drogach powiatu stargardzkiego prowadzą ekipy drogowców Zarządu Dróg Powiatowych.

Obok większych projektów, zrealizowanych w ostatnim czasie, istotne są również codzienne, drobne prace utrzymaniowe w wybranych miejscach rozległej sieci dróg powiatu.
Ekipy służby drogowej Oddziału Dróg Powiatowych w Chociwlu, dokonały m.in. wymieniły zniszczony odcinek chodnika wzdłuż ulicy Kossaka w Stargardzie. Oczyszczono również nawierzchnię drogi powiatowej w miejscowości Storkowo, wymieniając także zniszczony drogowskaz na krzyżówce w stronę Studnicy.
Wykonano także drobne prace na odcinku drogi w Sownie. Przez miejscowość gminy Stargard biegnie droga powiatowa 1709 Z.  Toczą się tu również roboty, związane z rozgraniczeniem działek sąsiadujących z pasem drogowym, przed planowanym kolejnym etapem przebudowy drogi.  Chodził przede wszystkim o poszerzenie terenu, które umożliwi wytyczenie nowego chodnika i ścieżki rowerowej w Sownie. Związane jest  to z przestawieniem ogrodzeń 48 prywatnych posesji, graniczących bezpośrednio z pasem drogi. Powiat Stargardzki ubiega się o dofinansowanie przebudowy z Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych.
Wracając zaś do drobnych prac, drogowcy czyszczą również znaki, jak choćby ten w Żarowie oraz uzupełniają ubytki w znakach drogowych na odcinku drogi z Ognicy do Szadzka. Niestety, dość często dochodzi do przypadków dewastacji lub kradzieży znaków, co bezpośrednio zagraża bezpieczeństwu ruchu- z czego być może sprawcy takich czynów nie do końca zdają sobie sprawę.
Tego typu prace chociaż drobne na tle innych większych projektów, zrealizowanych w ostatnim czasie na drogach powiatu, są jednak niezmiernie ważne. W myśl reguły głoszącej, że nasza codzienność złożona jest z drobiazgów, uzupełnienie brakującego znaku lub prace porządkowe na skrzyżowaniach mają swoją wagę, choćby w kontekście bezpieczeństwa pieszych i kierowców.

Źródło: powiatstargardzki.pl

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe