Raport-140. Z pomocą lokalnym przedsiębiorcom…

  • 20.11.2020, 13:29 (aktualizacja 20.11.2020, 13:50)
  • Leszek Wątkowski
Raport-140. Z pomocą lokalnym przedsiębiorcom… ZTV Świnoujście
W krajowej przestrzeni od ponad siedmiu miesięcy funkcjonują różnego rodzaju rządowe pakiety pomocowe, nazywane Tarczą antykryzysową. Pomoc ta skierowana jest głównie do średnich i małych przedsiębiorców i ma zminimalizować skutki trwającej pandemii i związanych z tym ograniczeń szczególnie w sektorze gospodarczo przemysłowym.

Nie czekając na rządowe decyzje i rozporządzenia, z pomocą lokalnym przedsiębiorcom i mini firmom wystąpiły samorządy, podejmując konkretne działania pomocowe, które zazwyczaj dotyczą zwolnień lub zawieszenia z podatku od nieruchomości oraz czynszu za wynajem lokali z zasobów komunalnych w których prowadzona jest działalność. W programie Raport-140 zapytaliśmy właśnie o tą konkretną pomoc naszych gości: Krzysztofa Furmańczyka – prezesa Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego i Jarosława Jaz – rzecznika prasowego prezydenta Świnoujścia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
salomon
salomon 20.11.2020, 17:53
Ta oferowana pomoc, to jest tylko na minimalne przetrwanie przez najbliższe tygodnie, na zasiłkach nigdzie nie pracuje gospodarka i nie działa produkcja!
Realista
Realista 20.11.2020, 17:50
Niezależnie od otrzymywanej pomocy przy zwolnieniach z pewnych opłat, czy obniżkach użytkowych i tak większość przedsiębiorców za miesiąc czy dwa straci to co służyło im przez lata do zarabiania kasy. Nie da się pracować na pół gwizdka czy zdalnie przy produkcji czegokolwiek.

Pozostałe