Powołano dyrektora nowej instytucji kultury

  • 24.11.2020, 16:55
  • Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Powołano dyrektora nowej instytucji kultury Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej to nowo utworzona samorządowa instytucja kultury. Powołana została przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego 22 października br. Na jej czele stanął Zygmunt Siarkiewicz, który po decyzji sejmiku pełnił funkcję pełnomocnika marszałka do spraw utworzenia tej instytucji.

Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej będzie prowadziło działalność na rzecz integracji społecznej, kultury oraz ochrony zabytków i modernizacji terenów wiejskich. Do jego zadań należeć będzie m.in. pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości i tradycji wsi zachodniopomorskiej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego Pomorza Zachodniego oraz promocja kultury ekologicznej.

 

Zygmunt Siarkiewicz, który decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, od dziś pełni obowiązki dyrektora centrum, od ponad 20 lat związany jest z administracją samorządową, piastował m.in. stanowisko burmistrza Gminy Barlinek. Jest jednym z pomysłodawców i inicjatorów stworzenia Barlineckiego Ośrodka Kultury, instytucji o szerokim profilu działalności, dostosowanym do potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy. Brał również udział w powołaniu Europejskiego Centrum Spotkań, w ramach którego współpracę transgraniczną prowadzą stowarzyszenia i grupy twórców. Zaplanował i zorganizował wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym jak Barlineckie Lato Teatralne, Projekty Agenda 21 czy plenery malarskie i ceramiczne. Posiada również doświadczenie w realizacji zadań inwestycyjnych oraz w pozyskiwaniu środków unijnych.

Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Widz
Widz 25.11.2020, 08:58
Od szczebla urzędu marszałkowskiego obostrzenia koronawirusowe nie obowiązują? Panowie a gdzie zalecane przez rząd maseczki?

Pozostałe