Temat Tygodnia - środa, 25 listopada br.

  • 25.11.2020, 14:22 (aktualizacja 25.11.2020, 16:46)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia - środa, 25 listopada br. ZTV Świnoujście
Niedawno bez echa i zupełnie niezauważalnie przebiegło dla sporej grupy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ich doroczne święto - Dzień Pracownika Socjalnego.

Nietrudno nie zauważyć, że w związku ze stanem epidemicznym, większość codziennych spraw, działań i podejmowanych decyzji przeszło na tak zwany dalszy plan. W programie Temat Tygodnia, staramy się w miarę możliwości przekazywać najistotniejsze sprawy jakimi zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu. MOPR jest najważniejszą instytucją pomocową w różnych życiowych sprawach dla wielu mieszkańców, szczególnie w obecnej sytuacji pandemicznej i zbliżającym się okresie zimowym. Od wielu lat instytucją kieruje Gabriela Poniedziałek - Petruk - dyrektor MOPR. Osoby potrzebujące pomocy i wsparcia mogą ją otrzymać przy wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerami telefonów: Ogólnopolski telefon pomocowy dla osób w wieku 70+ - (22) 505 11 11 i telefon do MOPR Świnoujście – czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.00  - 515 606 883.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
micsa
micsa 26.11.2020, 07:28
w obecnym czasie, gdy człowiek człowiekowi bywa wilkiem, dotarcie z pomocą jest niezwykle trudne. jedni piją, biją i wszczynają liczne awantury, inni ubodzy i schorowani nie mają śmiałości by o taką pomoc prosić.
Eva
Eva 25.11.2020, 19:41
Pani dyrektor zawsze twierdziłam, że pracownik socjalny to tylko ładnie brzmi, natomiast wykonując tę profesję to trzeba mieć dużo samozaparcia, psychologicznego podejścia, cierpliwości i empatii by nieść obecnie pomoc potrzebującym którzy są z każdym dniem bardziej roszczeniowi, chamscy i brutalni. Żaden kwiatek, czy dobre słowo z okazji dnia pracownika socjalnego sytuacji nie złagodzi i nie wpłynie znacząco na pracowników, którzy każdego dnia mają do czynienia z prawdziwym życiem ich podopiecznych.

Pozostałe